‘Rich Dad. Poor Dad’ Yazarı: Dolar Ölüyor, Bitcoin Satın Alın - BTC MAGAZİN

‘Rich Dad. Poor Dad’ Yazarı: Dolar Ölüyor, Bitcoin Satın Alın

Robert Kiyosaki, Fed Rezervinin geçen hafta devam ettiği QE önlemleri bağlamında Bitcoin‘i takipçileriyle konuşmak için tekrar Twitter’a girdi. Topluluğa ayrıca, üç hafta önce ABD Kongresi’nin The New York Times tarafından bildirildiği üzere Fed‘in 425 milyar dolara erişim vermesini önerdiğini, böylece “başarısız işletmelere veya mücadele eden yerlere acil destek verebileceğini” hatırlattı.

“Rich Dad, Poor Dad” yazarı sıradan insanların daha fazla Bitcoin ve diğer, güvenli liman, fiziksel varlıklarını satın almaları gerektiğini söyledi – işte nedeni.

“Daha fazla Bitcoin, altın ve gümüş satın alın”

2008 gayrimenkul krizinden sonra bir servet kazanan ve finans ve yatırımlar hakkında çok satan bir kitabın yazarı olan ünlü yatırımcı Robert Kiyosaki, son zamanlarda büyük bir Bitcoin destekçisi olduğunu kanıtladı. Kiyosaki, diğer BTC boğalarının aksine, altın ve Bitcoin’i rakip olarak aynı kefeye koymuyor.

Son tweet’inde topluma, cumhuriyetçi ABD senatörlerin, acil nakit baskısını desteklemek için Fed Reserve tarafından kullanılmak üzere 425 milyar dolarlık fon yaratma önerisini hatırlattı.

Kiyosaki buna retorik bir soru ile atıfta bulundu, ‘Fed kırıldı mı?’. Yatırım gurusu, takipçilerine Fed’in 2008’den beri ekstra nakit baskısı yaptığını hatırlattı. ABD Merkez Bankası’nın büyük şirketleri ve KOBİ’leri kurtarmak için tonlarca para basmasından sonra birinin, Fed’in kendisini, kurtarmak zorunda kalacağından korkuyor. Yatırımcı, bu birilerin, sonunda sıradan insanlar olabileceğinden korkuyor.

“İnsanlar Fed&USD’ye olan güvenini kaybedebilir”

Daha önceki bir tweet’te Kiyosaki, Fed‘in zorlukla kırılabileceğini söyledi. Ancak, nüfusun güvenini kaybedebileceğini de sözlerine ekledi. Bu durumda Kiyosaki, IMF‘nin fiat USD’yi desteklemek için adım atacağına inanıyor.

Robert Kiyosaki, genel olarak uluslararası parasal fiat sistemi hakkındaki şüpheci tutumunu da vurguladı.

“FED teoride kırılamaz. Ancak insanlar Fed & US $’a olan güvenini kaybedebilir. Güven bittiğinde oyun biter. IMF devreye girer. ve IMF, ben ayvayı yedim demek anlamına geliyor.”


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu