Trader Mati Greenspan: Bitcoin Halvingi, Bitcoin Cash Modelini Tekrarlamayacak - BTC MAGAZİN

Trader Mati Greenspan: Bitcoin Halvingi, Bitcoin Cash Modelini Tekrarlamayacak

Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin SV (BSV) halvingleri her iki blok zincirini de önemli ölçüde etkiledi. Madenciler bu olaya teslim olduktan sonra, karma oranlar düştü ve işlemler tıkandı.

Quantum Economics düşünce kuruluşunun kurucusu olan trader ve analist Mati Greenspan, Bitcoin (BTC)‘in, Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin SV (BSV) halvinglerinin farklı liglerden olaylar olduğuna inanıyor.

Kıtlığın Şekillenmesi

Bay Greenspan’a, 2020 Mayıs’ında uzun zamandır beklenen üçüncü halving olayından sonra kripto kralının Bitcoin Cash (BCH) fiyat hareketlerini tekrarlamasını beklememiz gerekip gerekmediği soruldu. Tecrübeli trader bu iki olayı ‘tabansal olarak farklı’ görüyor.

Ona göre, Bitcoin Cash (BCH) halvinginin tokenomik halving hissiyle (‘nicel sertleşme’) hiçbir ortak yanı yoktur. Bu nedenle, sadece Bitcoin (BTC) halvinglerinin ‘gerçek’ olduğunu savundu çünkü bu dijital varlığın kıtlığını artıracak ve bu da fiyata yansıyacak.

Halving Ötesinde Hayat Yok Mu?

Popüler Bitcoin çekirdek forklarının ilk halvingleri, Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin Satoshi Vision (BSV) madencilik süreçlerinin ifadelerini büyük ölçüde etkiledi. Bitcoin Cash (BCH) blok hızı yarı yarıya düştükten sonra %83 arttı ve bir bilgisayar korsanının böyle bir saldırıyı başarıyla tamamlamak için ödemesi gereken maliyet, inanılmaz bir şekilde saatte 7.550$’a düştüğü için saldırı olasılığı %51 oranında önemli ölçüde arttı.

Bitcoin SV (BSV) madencileri, kârsızlık riskleri nedeniyle kapasitelerini Bitcoin (BTC) ağına taşıdı. Sonuç olarak, hem BCH hem de BSV’nin hash oranları 1EH/s’nin altına düştü. Bu durum, ortalama sahipleri için, çok yavaş bir işlem onay hızının yanı sıra, istenmeyen zincir bölünmesinin endişe verici bir seviyesi ile sonuçlandı.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu