Ripple, Avrupa’da Genişliyor! XRP Fiyatı Tekrar Yükselecek mi?

Salı günü Ripple, Avrupa’da devam eden genişlemesinin ortasında iki yeni Talep Üzerine Likidite (ODL) ortağı duyurdu. Ödeme anlaşması protokolü firması Ripple, Fransa’daki ödeme sağlayıcısı Lemonway ve İsveç’teki para transferi sağlayıcısı Xbaht ile ortaklık kurdu.

Ripple’ın son ortaklıkları ve SEC aleyhindeki davadaki güçlü konumu, XRP fiyatının Ekim ayında neredeyse %25 yükselmesine neden oldu.

Ripple, Fransa ve İsveç’te Ortaklar Buldu

11 Ekim’deki bir basın açıklamasında Ripple, Fransa ve İsveç’teki ilk ODL ortaklarını duyurdu. Paris, Fransa merkezli çevrimiçi pazar yerleri için ödeme sağlayıcısı Lemonway, XRP’den yararlanan ödeme sürecini geliştirmek için RippleNet’in ODL’sini kullanacak. Ayrıca İsveçli para transferi sağlayıcısı Xbaht, anında ve ucuz perakende havaleler sunmak için ODL’yi kullanacak.

Fransa, kripto borsalarının ülkeye genişlemesiyle son aylarda artan kripto kabulüne tanık oldu. Yeni ortaklık ile Lemonway, sınır ötesi işlemler sırasında ön fon hesaplarını ortadan kaldırarak operasyonlarını iyileştirecek ve işini büyütecek.

Lemonway COO’su Jeremy Ricordeau, Ripple ODL’nin firmaların hazine operasyonlarını iyileştirmesine ve ortaklara ödemeleri daha esnek hale getirmesine yardımcı olacağını düşünüyor. Ayrıca, Lemonway ortaklığı, iş yatırımları ve müşteri çözümlerini geliştirmek için fon yaratmaya yardımcı olacak.

Xbaht, Ripple ile ortaklıktan da faydalanacak. Singapur merkezli sınır ötesi ödeme merkezi Tranglo tarafından desteklenen ODL aracılığıyla anında ve uygun maliyetli perakende havale işlemlerine olanak tanır.

Xbaht CEO’su Michael Andersen, ortaklığın İsveç ve Tayland arasındaki havaleleri kolaylaştıracağına inanıyor. Ayrıca, süreç artık daha hızlı, güvenilir ve uygun maliyetli olacaktır.

XRP Fiyatı Momentum Kaybediyor

XRP fiyatı, Ripple genişlemeye devam ederken ve yatırımcılar SEC aleyhindeki davada bir kazanç beklediğinden son iki ayda büyük fiyat hareketi gördü  XRP fiyatı son 2 ayda %65’in üzerinde arttı. Ancak, fiyat son 24 saatte yaklaşık %6’nın üzerinde düştü.

Kripto analisti Ali Martinez’e göre TD Sequential, XRP için bir satış sinyali gösteriyor. Fiyat 0,42 ABD Doları veya 0,39 ABD Dolarına düşebilir. Btcmagazin market verilerine göre, yazma sırasında, XRP fiyatı 0,48 dolardan işlem görüyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ripple Kurucu Ortağı Chris Larsen 75 Milyon XRP'yi Diğer Cüzdanına Taşıdı

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu