Ethereum Classic (ETC) Yatırımcılarını Hayal Kırıklığına Uğratmaya Devam Ediyor

Kripto piyasası bir gecede kırmızıya döndü ve büyük düşüş duygularıyla karşı karşıya. Ethereum Classic, kripto pazarındaki en kötü performans gösterenlerden biri olmaya devam ediyor. 

ETC’nin Ethereum Merge‘den büyük bir yararlanıcı olması bekleniyordu. Ancak, ETC yatırımcılarını hayal kırıklığına uğratmaya devam ediyor. ETC fiyatı son 24 saatte %7.91 ve son 7 günde 12.89 düşüşle 24 dolardan işlem görüyor.

Kripto Piyasası Neden Bugün Çöküyor?

Kripto piyasası, Federal Rezerv tarafından oluşturulan şahin makroekonomik koşullar nedeniyle mücadele ediyor. Piyasa şu anda Perşembe günü yayınlanacak olan ABD Tüketici Fiyat Endeksi’ni izliyor. TÜFE, ülkedeki enflasyon seviyelerinin güçlü bir göstergesidir. Geçen ay, açıklanan ABD TÜFE verileri beklenen tahminden daha kötüydü. Sonuç olarak, kripto piyasası büyük bir kan gölüyle karşı karşıya kaldı.

Benzer şekilde ABD Üretici Fiyat Endeksi de bu ay açıklanacak. Kilit federal yetkililer, enflasyona karşı şahin duruşlarını teyit etmeye devam ediyor. CME Fed İzleme aracı şu anda 75 baz puanlık bir faiz artışı olasılığını gösteriyor. ABD’de açıklanan TÜFE ve ÜFE beklenenden daha kötüyse, piyasa 100 baz puanlık bir mega artışla fiyatlanabilir. Geçen ay, bu beklentiler kripto pazarında daha fazla satışa yol açtı.

Resesyon Kurtarıcı Olacak mı?

Fed yetkilileri şahin bir duruş sergilemeye devam ediyor. Ancak, küresel finansal istikrarsızlığa ilişkin endişeler artıyor. Uluslararası Para Fonu (IMF), bugün Küresel Finansal İstikrar raporunu yayınlayacak. Yaklaşan bir resesyonla ilgili endişeler, Fed’den bir eksen kaymasına neden olabilir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Facebook'un Libra'sı İçin Tarih Belli Oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu