Galaxy Digital, Bitcoin Baskılanırken Başka Bir NFT Patlaması Bekliyor

Makroekonomik sahne Bitcoin’i etkilemeye devam ederken, NFT piyasası geçen yılın yükselişinden sonra henüz patlama ortamını görmedi. Blockchain yatırım firması Galaxy Digital’in üst düzey yöneticilerinden Tim Grant, yakın gelecekte NFT’lerde tekrar bir artış olacağı konusunda iyimser. Grant, Merkez bankalarının ve politika yapıcıların eylemlerinin Bitcoin’in performansını etkilemeye devam edebileceğini söyledi.

Bitcoin’in Makro Korelasyonu

Grant, Bitcoin oynaklığının makro pozisyonuna bağlı olabileceğini açıkladı. Grant, Binance akıllı zincirinde geçen haftaki hack’e atıfta bulunarak, daha fazla hack ihtimali olduğunu söyledi. Ancak, saldırılar durumunda fiyatlarda daha fazla düşüşün pek olası olmadığını da sözlerine ekledi. Son bir aydır, Bitcoin (BTC) 20.000 dolar civarında dalgalanıyor. Btcmagazin market verilerine göre, BTC fiyatı, son 24 saatte %1,75 düşüşle 19.078 $ seviyesinde bulunuyor.

“Bitcoin artık bir perakende varlık sınıfı değil ve bu nedenle makro zemin, diğer varlık sınıflarını etkilediği gibi onu da gerçekten etkiliyor. Bitcoin’in grafiğinin nasıl ilerleyeceği makro duruma bağlı olacaktır. Fed, Avrupa ve İngiltere’deki politika yapıcılar Bitcoin’i etkileyecek.”

Tim Grant

NFT değerlerindeki düşüşten bahseden Grant, NFT’lerin yükseliş ve düşüş aşamasından geçtiğini söyledi. Geçen yıl NFT’leri edinme konusundaki büyük ilginin ardından talep önemli ölçüde düştü. Bu, NFT’lere olan ilk ilginin sürdürülebilir olup olmadığı hakkında bir soru işaretine yol açtı. Galaxy yöneticisi, yakın gelecekte yükselişi geri getirebilecek NFT’ler üzerinde çalışan birkaç proje olduğunu söyledi.

“Kurumsal olarak benimsendiğini görüyoruz büyük markalar, lüks markaların Metaverse ve NFT’lerle tanışması hakkında çok fazla konuşma var. Arka planda, NFT’lere olan ilgiyi birkaç yıl içinde geri getirebilecek bazı projeler var. Uzun vadede, NFT’ler için daha yapıcı bir zemin görüyoruz.”

Tim Grant

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Facebook ve Instagram, Kullanıcıların NFT Oluşturmasına İzin Verecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu