Peter Schiff, Milyarder Paul Tudor Jones’un Bitcoin Açıklamasından Şüphe Duyuyor

Milyarder ve hayırsever Paul Tudor Jones‘un büyük düzeltmeye rağmen Bitcoin’i elinde tutma konusundaki en son açıklaması kripto topluluğunda bir anlaşmazlığa neden oldu ve Peter Schiff kısa süre önce buna katıldı.

Schiff, Jones’un uzun zaman önce BTC’den kar elde ettiğine inanıyor.

Paul Tudor Jones, Bitcoin için hala küçük bir tahsisat tuttuğunu itiraf etti. Bir pozisyon almak için ilk büyük ana akım yatırımcıdan çok zorlayıcı bir onay değil. Tahminim, Jones ilk satın alımından zaten kar aldı ve şimdi evin parasıyla kumar oynuyor.

Peter Schiff

Nispeten büyük ana akım yatırımcılardan gelen destek, bazı perakende ve deneyimsiz yatırımcıları iyi dönemden geçmeyen sektöre itebilir ve bu da uygun risk yönetimini nasıl yapacağını bilmeyenler için büyük olasılıkla çok fazla kayba neden olacaktır. Kurumsal yatırımcıların kripto piyasasındaki aşağı yönlü davranışları göz önüne alındığında, kâr elde etme versiyonu da gerçeğe yakın olabilir. Çoğu fon yönetimi şirketi, dijital varlık piyasasındaki pozisyonlarının çoğundan çıktı. Kurumsal girişlere göre, fonlar, tröstler ve diğer şirketler henüz piyasaya dönmeye ikna olmadılar ve çoğunlukla kısa vadeli türevlere giriş sağlıyorlar.

Schiff’e göre, milyarder kayda değer miktarda BTC tutmuyor ve AUM hesaplamasında bir hata bile olabilir. Bununla birlikte, Jones, fiziksel altına önemli ölçüde yatırım yapıyor.

Son zamanlarda, değerli metal, Bitcoin’in açmazının aksine %6 fiyat artışı gördü. Ne yazık ki, ayılar altını 50 günlük hareketli ortalamanın altına itti ve düşüşe devam etti.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bloomberg Stratejisti: GBTC Bu Yıl Tesla'yı Geride Bıraktı

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu