Ripple, Bank of America ile Ortaklığını Duyurdu - BTC MAGAZİN

Ripple, Bank of America ile Ortaklığını Duyurdu

Ripple, Bank of America (BoA) ile iş birliğini doğruladı. Ödeme çözümleri şirketi, web sitesini güncelleyerek, Bank of America’nın RippleNet’teki ana müşterilerinden biri olduğunu açıkladı.

Ripple ve Bank of America Ortaklığını Hikayesi

Ripple ve Amerika Birleşik Devletleri’nin ikinci en büyük bankası arasındaki ortaklık söylentilerinin uzun bir geçmişi var. Ortaklık ile ilgili bilgiler henüz Ekim ayında 2020 Swell Konferansı sırasında sızdırıldı. Bununla birlikte, banka müşterilerinin düşük maliyet ve ücretlerle anında para gönderebilecekleri tahmin edilmişti.

Ancak bu yalnızca söylenti olarak kaldı ve uygulamayı Fast Remit’e bağlayan görüntüler sızdırıldı. Ayrıca, bu yılın başlarında ortaya çıkan bir belge, Bank of America’nın RippleNet’e katıldığını ortaya attı. Söylentiler, BoA’nın Ripple ürünlerini gizli bir projede test ettiğine yönelikti. Bununla birlikte, bu söylentiler 2019 yılına kadar uzanıyor. O yıl Bank of America Ripple’ın dağıtılmı defter teknolojisine dayalı bir patent başvurusunda bulundu.

Bir diğer önemli gerçek de, ABD’nin ikinci en büyük bankasının 2016 yılından bu yana Ripple’ın Global Payments Management Group’unun bir parçası olmasıdır. BoA yöneticisi Julie Harris, bu yıl verdiği bir röportajda ödeme şirketinin çözümlerine övgüde bulundu. Ayrıca, Ripple’ın bir ortak olarak bankacılık kurumunun yasal standartlarını karşıladığını belirtti.

XRP Ralliye Devam Ediyor

XRP fiyatı son birkaç gündür yükseliyor. Şu anda son 24 saatte kaydettiği %2.68’lik artışla 0.46$’dan işlem görüyor. Haftalık ve aylık grafiklerde XRP, yılın en yüksek haftalık kapanışıyla sırasıyla %71.5 ve %81.8’lik kazançlar kaydetti. XRP’nin piyasa değeri 20 milyar dolara yükseldi.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu