Ripple Bir Milyar XRP Serbest Bıraktı, Topluluk XRP Fiyatının Düşmesini Bekliyor - BTC MAGAZİN

Ripple Bir Milyar XRP Serbest Bıraktı, Topluluk XRP Fiyatının Düşmesini Bekliyor

  • Bu ayın ilk günü başladığında, Ripple, sadık XRP topluluğundan karışık bir tepki yaratarak bir milyar XRP daha serbest bıraktı.

Birkaç saat önce, Ripple son birkaç yıldır yaptığı şeyi yine yaptı – emanet (Escrow) kasasından bir milyar XRP daha serbest bıraktı. Bu yıl, her biri 500 milyon XRP olmak üzere iki kısımda yapıldı.

Bu, XRP topluluğunda karışık bir tepki uyandırdı – bazıları yine öfkeli, bunun fiyatı düşüreceğine inanırken, diğerleri Ripple’ın her ay böyle büyük bir XRP yumruğunu serbest bırakmasına alışkın ve umursamıyorlar. USD cinsinden 1 milyar XRP 211 milyon dolar civarında.

Ripple Bir Milyar XRP’yi Piyasaya Sürdü

Ripple, birkaç yıldır düzenli olarak bir milyar XRP bırakma pratiğini takip ediyor. Şirketin CEO’su Brad Garlinghouse’un geçen yıl belirttiği gibi, bu fonlar XRP’nin likiditesini artırmak, yardım kuruluşlarına göndermek ve diğer girişimlere yatırım yapmak için kullanılıyor.

Bununla birlikte, XRP topluluğundaki bazı kişiler hala XRP’nin bu düzenli piyasaya sürülmesi olmadan fiyatın tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağını düşünüyor.

21 Milyon BTC VS 100 Milyar XRP

Bununla birlikte, kural olarak, bu fil büyüklüğündeki XRP miktarı her ayın ilk gününde emanetten serbest bırakıldıktan sonra, yaklaşık yüzde doksanı emanete geri döner. Hiçbir Ripple temsilcisi topluluğa neden bu şekilde yapıldığını ve ne kadar süreceğini açıklamamıştır.

Toplam yirmi bir milyon BTC’den farklı olarak, toplam XRP miktarı yüz milyardan biraz daha azdır (şu anda dolaşımda kırk dört milyar XRP bulunmaktadır). Yaklaşık bir hafta içinde, bir sonraki Bitcoin Halving bekleniyor. XRP, küçülemeyeceği için halvinge sahip değildir.

Mevcut XRP Piyasa Duruşu

Son Bitcoin rallisinden sonra, üçüncü en büyük para birimi XRP, 0.2353$ seviyesine ulaşmayı başardı. Bununla birlikte, Ripple’ın coini XRP, şimdi BTC ile birlikte biraz geri çekildi ve yazım sırasında CoinMarketCap’in rakamlarına göre 0.22$’dan işlem görüyor.

Topluluktaki bazıları yakında XRP’nin 0,23 dolarlık alanı yeniden test etmesini umuyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu