Ripple CEO’su Davos’da Açıklamalarda Bulundu, XRP Transferleri Arttı

Popüler kripto izleme platformu Whale Alert, son 24 saat içinde, “devasa” sayılabilecek bir tanesi de dahil olmak üzere birkaç büyük XRP transferinin yapıldığını bildirdi. Bunun öncesinde de Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un Davos’ta XRP hakkında olumlu açıklamalarda bulunduğu ve Ripple ile SEC arasındaki davanın sona ermesiyle ilgili beklentilerini paylaştı.

357 milyona yakın XRP taşındı

Whale Alert, dört büyük XRP işlemi tespit etti – işlemler toplam 261.094.839 XRP, 102.414.350 $ olarak değerlendirildi. XRP kaşifi Bithomp tarafından sağlanan verilere göre, bu büyük yığın, herhangi bir kripto borsasına ait adres belirtisi olmadan 19 saat önce iki anonim cüzdan arasında taşındı.

Geri kalan transferler 34.700.000; 33.000.000 ve 28.000.000 XRP olarak gerçekleşti. Burada, Meksika merkezli bir unicorn ve Ripple’ın başlıca On-Demand Liquidity (ODL) ortaklarından biri olan Bitso kripto borsası, Latin Amerika’da OLD kullanımını aktif olarak yaydığı için son zamanlarda sıklıkla yaptığı gibi 34.700.000 XRP’yi dahili olarak taşıdı.

Diğer iki XRP parçası, balinalar tarafından Bittrex borsasından Bitstamp ve Bitso’ya taşındı.

Ripple CEO’su Davos’ta XRP için yükseliş açıklaması yaptı

Davos’ta 16 Ocak’ta başlayan ve bugün 20 Ocak’ta sona erecek olan son Dünya Ekonomik Forumu sırasında, Ripple şefi Brad Garlinghouse birkaç röportaj verdi ve merakla beklenen SEC ve XRP tokeninden Ripple aleyhine açılan davanın potansiyel sonuna ilişkin görüşlerini paylaştı.

Özellikle, davanın 2020’nin son günlerinde başlamasından bu yana, Ripple’ın mahkeme kararının olası sonuçlarından korkmayan çok sayıda yeni müşteri kaydettiğini ve bunların çoğunluğunun ABD dışında olduğunu belirtti.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   SEC'in Dava Açmasıyla XRP Balina Sayısı Azaldı

Twitter’daki birçok XRP kullanıcısı, kripto para 0,39 $ fiyat aralığında kalmasına rağmen bunu olumlu bir sinyal olarak aldı.

Ripple CEO’su, SEC ile bir uzlaşma olmasını beklemiyor, ancak davanın bu yılın ilk yarısında veya en azından 2023’ün sonundan önce gerçekleşmesini bekliyor. Genel olarak Garlinghouse, mevcut ayı piyasasına rağmen uzun vadede kripto para konusunda iyimser olduğunu ve kısa vadeli fiyat tahminlerinden uzak durmak istediğini belirtti. Ripple CEO’su, kriptonun faydasının hızla büyüyeceğine inanıyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu