Ripple Kurucuları Forbes'in Milyarderler Listesine Katıldı - BTC MAGAZİN

Ripple Kurucuları Forbes’in Milyarderler Listesine Katıldı

Forbes, bu yıl altı yeni kripto milyarderinin en zengin 400 girişimci listesine katıldığını bildirdi. Bunların arasında, şirketin kurulmasına yardımcı olan Ripple’ın eski baş teknoloji sorumlusu Jed McCaleb de var. Bir başka Ripple kurucu ortağı ve eski CEO’su Chris Larsen, art arda ikinci yıl listeye katılarak servetini ikiye katladı.

Ripple kurucu ortakları Forbes 400’ün en zengin listesinde yerlerini aldı

Forbes’e göre, Larsen geçen yıl 2,7 milyar dolarlık servetiyle en yüksek servete sahip 400 girişimci listesinde zaten yer almıştı. Bu yıl, tahmini serveti 6 milyar dolar. Bunların tamamı veya çoğunluğu Ripple sayesinde kazanıldı.

2013 yılında Larsen ve diğer üst düzey Ripple ekip üyeleriyle arasının açılmasının ardından şirketten ayrılan Jed McCaleb, 9 milyar XRP aldı ve XLM tokeni ile rakip şirket Stellar’ı kurmak için yola çıktı. McCaleb’in 2021’deki serveti 3 milyar dolar.

Bu yılın Forbes listesindeki diğer kripto milyarderleri arasında her biri 4,3 milyar dolar servet ile Winklevoss ikizleri, 11,5 milyar dolar serveti ile Coinbase CEO’su Brian Armstrong, 22,5 milyar dolar değerinde serveti ile FTX borsasının kurucusu Sam Bankman-Fried ve 3,5 milyar dolar serveti ile Fred Ehrsam yer alıyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu