Ripple ‘Open Metaverse’ İçin Yeni Ortaklık Kuruyor

Tanınmış bir kurumsal kripto ve blok zinciri çözümleri geliştiricisi olan Ripple, küresel bir yaratıcı topluluk ve NFT koleksiyon ekosistemi olan FLUF World ile işbirliği içinde, merkezi olmayan bir blok zinciri ağı olan Root Network’ün lansmanını duyurdu. 

Ağ, 195.000’den fazla farklı öğe ve 340.000’den fazla işlemle birden fazla NFT koleksiyonunu bir araya getirecek olan “The Open Metaverse”ü hayata geçirmek için oluşturuluyor.

“The Open Metaverse” geliştiricileri tarafından yapılan açıklamaya göre, böylesine karmaşık bir yapı oluşturmak için XRP Ledger’dan daha iyi bir temel bulamayacaklarını hissettiler ve Root Network’ü tam olarak bu blockchain üzerine kurmaya karar verdiler.

“The Open Metaverse” ile ilgili ayrıntılar ortaya çıkarken, sorunsuz ve birlikte çalışabilir olacağı belirtildi. Projenin resmi web sitesine göre, metaworld iki ana ilkeye dayanmaktadır:

  • Kusursuz bir sanal dünya temasına değinen sürükleyici bir deneyim elde etmek.
  • Kullanıcıların, oyun içi öğeler üzerinde tam kontrol ve oyuncu sahiplerinin bunlar üzerinde istedikleri gibi hareket etme özgürlüğü dahil olmak üzere varlıklarının mülkiyeti.

FLUF World geliştiricileri, gelecekteki Metaverse için tamamen ayrı bir ağa olan ihtiyacı açıklarken, sözleşmeleri kendileri yazmak veya uygulamak zorunda kalmadan her yaratıcıya olağan akıllı sözleşmeler işlevine erişim verme arzusundan yola çıktıklarını ve daha önce yazılan kodu da not ettiklerini söyledi. Ethereum blok zinciri üzerinde çalışmak, Ethereum Virtual Machine (EVM) aracılığıyla Root Network üzerinde çalışabilir.

Root Network ayrıca XRPL ve ETH ağlarına köprüleri destekleyecek ve bu da onları en büyük iki web3 topluluğuna bağlamayı mümkün kılacaktır. Ayrıca, XRP’nin The Root Network’ün çoklu token ağında gas ödemesi için temel varlık olarak kullanılmak üzere seçildiğini belirtmekte fayda var.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Haftanın Metaverse Tokenleri (28 Mart - 3 Nisan)

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu