Rusya'da BTC Ticareti COVID-19 Nedeniyle Önemli Ölçüde Arttı - BTC MAGAZİN

Rusya’da BTC Ticareti COVID-19 Nedeniyle Önemli Ölçüde Arttı

  • COVID-19’un getirdiği pandemi yüzünden karantina günlük yaşamımızı etkilediğinden, kripto para birimi sıcak bir konu olmuştur.
  • Dünyanın dört bir yanındaki ekonomiler karışıklık ve olumsuz hareketler içinde, ancak kripto dünyası söz konusu olduğunda, işler iyi gibi görünüyor.

COVID-19′un getirdiği pandemi yüzünden karantina günlük yaşamımızı etkilediğinden, kripto para birimi sıcak bir konu olmuştur. Dünyanın dört bir yanındaki ekonomiler karışıklık ve olumsuz hareketler içinde, ancak kripto dünyası söz konusu olduğunda, işler iyi gibi görünüyor.

4 Haziran’da bu haftanın başlarında, Rusya merkezli belirli sayıda kripto platformu tarafından yapılan yeni bir araştırma, Mart ayından bu yana ülke genelinde BTC ticaretinde önemli bir artış olduğunu ortaya koydu. Raporlar, Binance gibi Rus platform ofislerinden temsilcilerin Rusya’daki kullanıcı sayısındaki önemli artışa dikkat çektiğini gösteriyor.

Binance Rusya temsilciliği başkanı Gleb Kostarev, bu yıl Nisan ayında platformdaki kayıt sayısının geçen yılın Aralık ayına göre iki kat daha fazla olduğunu açıkladı. Ayrıca şunları söyledi:

“Ruslar arasında vadeli işlem ticaretinin popülaritesinin arttığını ayrı ayrı belirtmek gerekir. Nisan ve Mayıs aylarında, bu enstrümanların işlem hacmi Mart ayının iki katı ve Ocak ayının beş katıdır.”

Garantex borsasının kurucusu Sergey Mendelev de bu konuda konuştu, kripto platformlarındaki artışın mevduattan para çeken veya bütçeden para alan kişilerle ilişkili olmadığını söyledi. Yani bu doğrudan piyasaya giren sıcak paranın Rusya’da oldukça arttığının önemli bir göstergedir.

Bu amaçla, Fedor Anaschenkov (Birleşik tüccarlar analisti), dünyanın birçok ülkesinde uygulanan kendi kendine (gönüllü) izolasyon/karantina, birçok farklı platformda ticaret hacminin artmasına neden olan anahtar faktörlerden biri olduğunu söyledi.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu