Samsung Kripto Para Cüzdanını Doğruladı - BTC MAGAZİN

Samsung Kripto Para Cüzdanını Doğruladı

Samsung’un yeni akıllı telefonu Galaxy S10, 20 Şubat’ta yayınlanan resmi basın açıklamasına göre, özel kripto para birimi anahtarları için cüzdan içerecek.

Samsung, yeni telefonunun dün Seul, San Francisco ve Londra’da piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Basın açıklamasında şöyle denildi:

“Galaxy S10, savunma sınıfı Samsung Knox’un yanı sıra, Blockchain özellikli mobil servisler için özel anahtarlarınızı barındıran, donanım tarafından desteklenen güvenli bir depolama birimiyle üretildi.”

S10’un piyasaya sürülmesi öncesinde, telefonun kripto para birimi cüzdanları ve DApp’lar için olası yapılandırma ve desteği konusunda söylentiler doldu. Btcmagazin tarafından bildirildiği gibi geçen ay, Galaxy S10’da “Samsung Blockchain Anahtar Deposu” nu tasvir ettiği iddia edilen görüntüler ortaya çıkmıştı. Bildirilen sızdırılmış fotoğraflarda “desteklenen kripto para birimleri” listesinde bir Ethereum (ETH) cüzdan seçeneği bulunuyordu.

Samsung kripto para ile ilgili uygulamaları akıllı telefonlara entegre eden tek büyük akıllı telefon üreticisi değil. Tüketici elektroniği şirketi HTC, geçen yıl Mayıs ayında, Bitcoin (BTC) ve Ethereum ağları da dahil olmak üzere birden fazla blokaj desteğiyle başlayacak ve varsayılan tarayıcı olarak Brave özelliğini içeren “ilk yerli blok zinciri telefonu” HTC Exodus’u tanıttı.

Aralık 2018’de, Sirin Labs, ‘dünyanın ilk’ Blockchain akıllı telefonu olan Finney’i piyasaya sürdü.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu