Airdrop Nedir ? - BTC MAGAZİN

Airdrop Nedir ?

Airdrop nedir ? Yeni başlayanlar için mini rehber.

Airdrop, kripto coin piyasasına yeni katılacak coinlerin herhangi bir ücret alınmadan dağıtılması işlemine denir. Airdrop yeni üretilecek coinlerin, kripto para sektöründe tanıtımını yapmak için kullanıcılara ücretsiz olarak dağıtılır. Kripto coin piyasasına girecek coin yada tokenin arkasında sağlam bir topluluk oluşturma, alım satımı hacmi yaratma gibi amaçları vardır.

Nasıl katılabilirim ?

Öncelikle Airdrop yapacak coinleri bulmanız gerekir, Kripto paranın üreticileri kendi web sayfaları, Bitcoin forumları , telegram kanalları üzerinden katılım şartlarını ve Airdrop duyurusunu yaparlar.İstenilen katılım şartlarını yerine getiren kullanıcılar, duyurularda belirtilen adımları izleyerek Airdrop’tan faydalanabilirler. Airdrop şartlarını yerine getirebilecek zamanınız varsa, kesinlikle katılmanızı tavsiye etmekteyiz. Sizden herhangi bir ücret istemedikleri için zaten her türlü kazanç ile başlayabilirsiniz.

Avantajları; kripto paraların tamamı bedelsiz elinize geçtiği için tamamını kaybetseniz bile zarar etmezsiniz. Genelde Airdrop sonrası coinin fiyatı çok düşmektedir. Hatta bazı uzun dönem yatırımcıları Airdrop sonrası düşen fiyatlardan alım yaparlar.

Dezavantajarı, Kimlik bilgilerinizi paylaştığınız ortamlar daha sonra size sorun çıkartabilir. Çok fazla değerlenmeyecek kripto para Airdrop görevleri sizin vaktinizden çalabilir.

Vakti müsait olan yatırımcı arkadaşlar kimlik bilgilerini fazla dış ortama sunmadan Airdroplara katılabilirler. Çok fazla kazandırmasada “1” , “0” dan iyidir, bu sebeple katılınabilinir. Sonuçta kaybetme riski olmayan tek yatırım çeşididir.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu