Scott Minerd, Bitcoin’in Daha da Düşmeye Devam Edeceğine İnanıyor

Guggenheim Partners’ın küresel baş yatırım sorumlusu Scott Minerd, Bloomberg ile yakın tarihli bir röportajda Bitcoin‘in daha da düşmeye devam edeceğini tahmin etti.

“Bence havası daha da sönecek ve bence burada kimin kazanan ve kimin kaybeden olduğunu belirleme şansına sahip olmak için internet balonunun çöküşüne benzer bir şeye sahip olacağız… Sistemi henüz tamamen temizlediğimizi sanmıyorum.”

Scott Minerd

Minerd’e göre, bir traderın bakış açısından, yakın vadede daha yüksek fiyatlar görme fırsatından yararlanmak mantıklı. Ancak bir yatırımcı olarak kripto para birimlerinin “düzenleyici bir bakış açısıyla” baskı altında olduğunu düşünüyor. Ayrıca, bunu destekleyecek gerçek bir kurumsal para olmadığını da kaydetti.     

Bitcoin, Çarşamba günü ABD Federal Rezervinin 75 baz puanlık bir artışa gitmeye karar vermesinin ardından keskin bir ralli yaşadı. Kripto para birimi, merkez bankasının duyurusuna kadar %14 kadar düştükten sonra duyurunun ardından 23.452 dolara kadar yükseldi.  

Minerd, Fed’in tahmin edildiği kadar şahin olmayabileceğini belirtti. Aynı zamanda önde gelen yatırımcı, Fed Başkanı Jerome Powell’ın iddialarına karşı çıkarak ABD’nin resesyonda olmadığını iddia etmenin gerçekten zor olduğunu söylüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Milyonlarca Chase Bank Müşterisi Ödemelerinde Bitcoin, DOGE ve Birçok Kripto Parayı Kullanabilecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu