Sonunda Bitcoin (BTC) Satın Alma Zamanı Geldi mi?

Bitcoin On-Balance Volume (OBV) yani Bitcoin Bakiye Hacmi, yatırımcıların ticaret kararları vermelerine yardımcı olan önemli bir birikim-dağıtım metriğidir. Kripto piyasaları, Bitcoin için uzun bir birikim dönemine tanık oluyor.

Güçlü giriş göstergesine rağmen, bazı yatırımcılar hamlelerini yapmadan önce varlık için daha düşük bir fiyat bekliyor.

Yine de analistler, mevcut birikim döneminin sonunu görebileceğimizi belirttiler. BTC OBV metriğinden elde edilen veriler bunu desteklemektedir. Sonuç olarak, piyasalar bir yükseliş trendi izlediğinden, yakında bir dağıtım aşaması izlenecek.

Bitcoin fiyatında kırılma OBV

Twitter’da, takma adlı bir analist olan Titan of Crypto, topluluğun dikkatini OBV’nin durumuna çekti. 2012 yılına ait geçmiş veriler dikkate alındığında, OBV’nin trend çizgisindeki bir kırılma, birikimin sona erdiğini gösteriyor.

Kasım 2013’te 1,1 bin doların üzerine çıktıktan sonra BTC, 2014’e girerken geçtiğimiz aylarda elde ettiği kazanımları dağıtmaya başladı. Ayılar, varlığın toplandığı 2017 yılına kadar oyunun kontrolünü üstlendi ve soğumadan önce 16 bin doların üzerinde bir zirveye ulaştı. Dağıtım dönemi OBV’nin kırılmasıyla başladı.

Aynı model 2019 ve 2020 birikim dönemlerinde de fark edildi. BTC OBV grafiğinde gözlemlendiği gibi, metrik bir kırılma belirtileri gösteriyor gibi görünüyor. Bu, BTC’nin Haziran ortasından bu yana tanık olduğu 24 bin dolarlık direnç seviyesinin üzerindeki bir ralliyi etkileyebilir.

Analistler BTC’nin Ağustos’ta 28 bin doların üzerine çıkmasını bekliyor

Ek olarak, BTC İkili CDD metriği şu anda 0 değerini gösteriyor. Bu, düşük bir LTH hareketini gösterir ve varlığın LTH’sinin tokenlerini daha fazla tuttuğuna dair işaretler gösterdiğini gösterir.

Yazma sırasında, BTC şu anda 24.111 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte değerini %4,44 artırdı. 6 Haziran’da ulaştığı 31 bin dolardan düştükten sonra, varlık 24 bin dolardaki direnci kırmak için mücadele ediyor. Haziran ayı özellikle fiyatına büyük bir darbe vurdu ve 18’de 17.708 dolara kadar düştü.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Fiyatı Tarihinin En Yüksek Haftalık Kapanışını Kaydetti

Son 24 saat içinde BTC, yakın bir geri dönüşün işaretleri gösteriyor. Piyasalar yükselişi beklerken, varlık şu anda 24 bin dolar seviyesindeki konumunu sabit tutuyor. CMC topluluğu, BTC’nin muhtemelen Ağustos ayını 28 bin doların üzerinde bitireceğini tahmin ediyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu