Vitalik Buterin ve Justin Sun, Ethereum Merge Sonrası İçin Karşı Karşıya!

Ethereum Merge’in tarihi yaklaşırken, Ethereum‘un geleceği hakkındaki konuşmalar daha da ısınıyor. Tron’un kurucusu Justin Sun, Ethereum’un hard fork’larını halka açık olarak destekleyen en etkili figürlerden biri oldu. 

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, Sun da dahil olmak üzere Ethereum hard forkunu destekleyenleri eleştirdi. Bu destekçilerin hızlı para kazanmak isteyen borsa sahipleri olduğunu belirtti.

Justin Sun, Vitalik’in iddialarına itiraz etmek için Twitter’a gitti. Borsası Poloniex’in ETHW veya ETHS ticareti için herhangi bir ücret almadığını iddia etti. Sun, desteğinin sadece kamu yararına olduğunu iddia ediyor.

Ethereum Merge Çevresinde Spekülasyonlar

Ethereum Merge, Proof-of-Work’ün gerektirdiği madencileri doğrulayıcılarla değiştirir. Sonuç olarak, etkilenen madencilerin bir sonraki hamlesi yoğun bir spekülasyon konusu oldu. Buterin, PoW destekçilerinden Ethereum Classic blok zincirini desteklemelerini istedi. 

Bununla birlikte, Merge’den sonra Ethereum’daki hard fork’larla ilgili endişeler artıyor. Etkili bir Çinli madenci olan Chandler Guo, ETH’yi çatallama niyetini açıkladı. 

Justin Sun herhangi bir potansiyel çatalı destekleme kararı aldı. Sun’ın borsası Poloniex, şimdi hem ETHW hem de ETHS’yi listeliyor. Borsa aynı zamanda herhangi bir ETH sahibinin tokenlarını ETHS veya ETHW ile değiştirmesine izin veriyor. 

Sun, Ethereum Vakfı ve Vitalik’in çalışmalarını takdir ettiğini iddia ediyor. Ancak, Proof of Work’ün birleşmeden sonra bile bir konsensüs mekanizması olarak var olması gerektiğini iddia ediyor.

Madenciler Merge Sonrası Ne Yapacak?

İkinci en büyük madencilik havuzu olan f2pool, Ethereum’da Proof of Work döneminin sona erdiğini ortaya koydu. Hard fork kararının madencilere bırakılacağını açıkladılar. Ancak, Proof of Stake’e geçmek istediklerini belirtiyorlar.

Önde gelen bir akıllı sözleşme şirketi olan Chainlink ($LINK), yalnızca Ethereum’un Proof of Stake katmanını destekleme niyetini ortaya koydu.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum Balinaları 800.000 ETH Taşıdılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu