Bitcoin (BTC) 24.000 Doları Aştı, İşte Analistlerin Ulaşacağını Tahmin Ettiği Seviye!

Güçlü perakende ve kurumsal satın alımların ortasında talep arttıkça Bitcoin (BTC) fiyatı 24 bin doların üzerine çıkıyor. En son CFTC’nin CME Bitcoin vadeli işlem raporu ve BTC satın alan 1 milyondan fazla adres, son 24 saatte %5’lik bir ralliye yol açtı ve çoğu yukarı yönlü hareket sadece son 3 saatte geldi.

Kripto analistleri, aralıkta çok az direnç olması veya hiç direnç olmaması ve 50-EMA üzerindeki destek nedeniyle büyük talebin Bitcoin (BTC) fiyatını 27.000 doların üzerine çıkaracağına inanıyor.

Bitcoin (BTC) Boğaları Fiyatı 27.000 Dolara Doğru Bastırıyor

CFTC’nin en son haftalık CME Bitcoin vadeli raporuna göre, toplam açık pozisyon 14.957’den 12.849’a düştü. Kurumsal long pozisyonlar 9740 ve short pozisyonlar 10.321’dir. Kurumsal long ve short pozisyonların dengeli olduğunu ve genel önyargının düşüş eğiliminde olduğunu gösteriyor. Ancak mevcut seviyelerden girme olasılıkları daha yüksek.

Bu arada, büyük yatırımcılar ve perakende yatırımcılar Bitcoin konusunda iyimser. Büyük yatırımcılar 1.085 long pozisyon ve 627 short pozisyona sahipken, perakende yatırımcılar 1.085 long pozisyon ve 748 short pozisyona sahipler.

Bitcoin zaten 200 haftalık hareketli ortalama olan 22.8 bin dolar seviyesinin üzerinde. Ayrıca, son veriler BTC fiyat ticaretinin 22.720 dolar ile 23.390 dolar arasındaki önemli talep bölgesinin üzerinde daha güçlü olduğunu gösteriyor. Neredeyse 1,36 milyon adres, aralığa 1 milyon BTC ekledi.

Aralık arasında çok az direnç olduğu veya hiç direnç olmadığı için BTC’nin 27.000 $’a yükselme şansı var.

Bitcoin (BTC) 24.000 Doları Aştı, İşte Analistlerin Ulaşacağını Tahmin Ettiği Seviye! 2
Bitcoin (BTC) Talep Bölgesi. 
IntoTheBlock

Kripto yatırımcısı Lark Davis bir tweet’te, “50 günlük EMA’yı almak ve kalmak için başka bir girişimde bulunuyor” diyerek bir yükseliş rallisi önerdi.

Kripto analistleri Crypto Tony , Crypto Birb ve Rekt Capital, bitcoin ve altcoinlerin destek seviyelerinden ayrılmak istediğine inanıyor. Bitcoin ve Ethereum ralliye öncülük edecek.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin (BTC) Bu 3 Nedenle 24.000 Doların Altına Düştü

Kripto Yatırımcıları Dikkatli Olmalı

Çoğu altcoin 50-MA’nın altında olduğundan, kripto piyasası rallisi kısa ömürlü olabilir , bu da bir ayı piyasası rallisi anlamına gelir. Bununla birlikte, olumlu makro ve teknik koşullar muhtemelen piyasaya yükseliş ivmesi getirecektir.

Bitcoin fiyatı şu anda son 24 saatte %5’in üzerinde artışla 24.085 dolardan işlem görüyor. Öte yandan, Ethereum‘un (ETH) fiyatı da güçlü bir şekilde işlem görüyor. Ethereum, Merge’i çevreleyen iyimserliğin ortasında %5.63 artışla 1779 $’dan işlem görüyor .

Bitcoin boğaları fiyatı 27.000 dolara itiyor gibi görünüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu