Vitalik Buterin, Merge ve Ethereum Madencilerini Ele Aldı

Ethereum‘un kurucu ortağı Vitalik Buterin Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Ethereum madencilerinin alternatif zincirlere yönelmesine rağmen, blok zincirinin yazılım geçişinin önemli ölçüde etkilenmesinin olası olmadığını söyledi.

Buterin, madencilerin Ethereum Merge’den sonra ethereum madencilerinin madenciliğe Ethereum Classic’te devam edebileceğini söyleyerek Ethereum Classic zincirine verdiği desteği yineledi. Sonuç olarak ETC’nin fiyatı %6’nın üzerine yükseldi.

Hala büyük elektrik tüketimine dayanan PoW mekanizmasını kullanan daha eski bir çatal olan Ethereum Classic, herhangi bir madenci çıkışının en büyük faydalanıcılarından biri olabilir. Ethereum’un yükseltmesinin bir milyon kadar madencinin kazancını etkilemesi bekleniyor. Pahalı madencilik ekipmanları için zaten bir platform arayan bazıları Ethereum Classic’e dönebilir. 

Vitalik Buterin, Madencilerin Ethereum Classic’e Taşınabileceğine İnanıyor

6 Ağustos’ta Bloomberg’in bildirdiğine göre, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Güney Kore Blockchain Haftası sırasında kapalı bir basın toplantısında, madencilerin Ethereum Classic blok zincirine geçişi durumunda Merge’in etkilenme olasılığının düşük olduğunu söyledi.

Merge, madencileri modası geçmiş hale getirecek ve muhtemelen dünya çapında 1 milyondan fazla insanı etkileyecek. Proof-of-work’e (PoW) inanan madenciler ve kullanıcılar Klasik blok zincirini kullanabilir. Aslında, madenciler, ayı piyasasından sonra kârları zaten etkilendiğinden, Merge sonrasında büyük olasılıkla Ethereum Classic’e (ETC) geçecekler.

“Ethereum’ın başka bir çatal tarafından gerçekten önemli ölçüde zarar görmesini beklemiyorum. Genel olarak Ethereum ekosisteminde konuştuğum hemen hemen herkesten edindiğim izlenim, PoS çabasını tamamen desteklediler ve ekosistem bu konuda oldukça birleşti.”

Vitalik Buterin

Vitalik, Tron’un kurucusu Justin Sun, Poloniex ve Huobi gibi insanları ve kripto borsalarını EthereumPoW (ETHPoW) Ethereum hard fork’unu destekledikleri için eleştirdi. “Sadece hızlı para kazanmaya çalıştıklarını” söyledi. Vitalik, çatalla ilgili sorunlar olacağına ve “sorumlu kişilerin bu sorunları hafifletmesi gerektiğine” inanıyor.

Merge topluluk için etkili olacaktır. Ayrıca, ZK-Rollups, muhtemelen Ethereum’un en üst Katman 2 ölçeklendirme çözümü olacaktır. Vitalik Buterin, Ethereum’un PoS’a geçişi nedeniyle insanların para kaybetmesini istemediğini söyledi:

“Umarım ne olursa olsun, insanların para kaybetmesine yol açmaz. En iyisini umuyoruz.”

ETC Fiyatı Desteğin Ortasında Yükseldi

Ethereum Classic (ETC) fiyatı, Vitalik Buterin ve AntPool PoW blok zincirini desteklediğinden beri önemli ölçüde yükseldi. Ethereum Classic (ETC) fiyatı sadece bir ayda %200’ün üzerinde yükselerek, 14 dolardan 44 doların üzerine çıktı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Merge Yaklaşırken Balinalar Ethereum (ETH) Satıyor

Son 24 saatte, ETC fiyatı %2’nin üzerine artış gösterdi ve mevcut fiyat 37.82$’dan işlem görüyor. Bu arada, Ethereum‘un (ETH) fiyatı %2’nin üzerinde artışla 1.713 dolardan işlem görüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu