Ethereum Merge, Hard Forklara Karşı Şimdiye Kadarki En Güçlü Onayını Aldı

Ethereum Merge tarihi hızla yaklaşıyor. Pek çok uzman Birleşmenin büyük bir yükseliş olayı olduğuna inansa da, birleşme sonrası hard forklarla ilgili endişeler giderek daha önemli bir konu haline geliyor. 

Ancak Chainlink (LINK), birleştirme sonrası yalnızca Proof of Stake konsensüs katmanını destekleyecektir.

Chainlink, akıllı sözleşme araçları sağlayan lider bir kripto şirketidir. Güçlü desteği, olası hard fork’ları caydırabilir.

Chainlink, Ethereum Merge’i Destekliyor

Ethereum şu anda fikir birliği mekanizması olarak Proof of Work kullanıyor. Bununla birlikte, Proof of Work ile ilgili enerji verimsizliği ve israfı nedeniyle, Ethereum konsensüs mekanizmasını Proof of Work’ten Proof of Stake’e kaydırmaya karar verdi.

Ethereum Merge, Proof of Work sistemindeki madencileri Proof of Stake sistemindeki doğrulayıcılarla değiştirecek. Sonuç olarak, madencilerin Ethereum blok zincirini hard fork yapacaklarına dair endişeler var. Galois Capital’den Kevin Zhou, en az üç Ethereum hard fork beklediğini açıkladı. 

Ancak Chainlink tarafından yayınlanan bir blog gönderisinde şirket, Ethereum’un yalnızca PoS katmanını desteklediğini açıkça belirtti. Ayrıca, Ethereum’un herhangi bir hard forkunun desteklenmeyeceğini açıkça duyurdu. Chainlink, Ethereum tarafından Proof of Stake’e geçmek için alınan topluluk kararını vurguladı ve onun yanında olduğunu belirtti.

Chainlink ayrıca, birleştirme sonrası net bir geçiş stratejisine sahip değillerse, akıllı sözleşmelerin faaliyetlerini duraklatmalarını tavsiye ediyor. 

Hard Fork Çevresindeki Destek

Birleşme tarihi yaklaştıkça, hard fork konusu giderek daha önemli hale geliyor. Tron ve Poloniex Exchange’in kurucusu Justin Sun, Ethereum blok zincirinin tüm hard forklarını desteklediğini açıkladı

Buna karşılık, Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, hızlı para kazanmaya çalıştığı için onu eleştirdi. Digital Currency Group’un kurucusu Barry Silbert, Ethereum ve Ethereum Classic’e desteğini dile getirdi. Ayrıca Merge’den sonra herhangi bir hard fork’u desteklemeyeceğini de belirtti.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Vitalik Buterin, Ethereum Merge İçin Tarih Verdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu