Sosyal Medya Uygulaması BitTorrent Live Geliyor - BTC MAGAZİN

Sosyal Medya Uygulaması BitTorrent Live Geliyor

Tron (TRX)’un sahip olduğu eşler arası (p2p) yazılım şirketi BitTorrent, sosyal medya uygulaması BitTorrent Live kamu beta versiyonunu 27 Mart tarihli bir basın açıklamasında yayınlayacağını açıkladı.

Şirket bugün BitTorrent Live akış hizmetine erken erişim sunmaya başladı. Snapchat ve TikTok’a benzeyen video tabanlı bir sosyal medya platformu olan uygulama, kullanıcılarının canlı içerik oluşturmalarını ve mobil cihazlarla diğer insanlarla bağlantı kurmalarını sağlıyor.

Hizmetin aynı zamanda kullanıcılarının internete erişebildikleri her yerden canlı yayın izlemelerine izin verirken, izleyiciler anında geri bildirim ve beğeniler sunabilecek. Uygulamanın kullanıcıları, ilgilendikleri konuları da arayabilirler.

BitTorrent Live, aslında yeni değil. 2012’de BitTorrent’in yazarı Bram Cohen, platformdaki amacının “televizyonu öldürmek” olduğunu söyledi. Yazılım yeni olmasa da, karakteri zaman içinde çok değişti.

BitTorrent Live’ın ilk sürümü sosyal medya uygulaması yerine çoğunlukla sadece yeni bir içerik dağıtım protokolü idi. İlk sürüm, Nisan 2017’de şirket bağımsız bir işletme olarak ayrılmak için fon toplama girişiminde başarısız olduktan sonra kapatıldı.

Ocak ayında, BitTorrent’teki eski baş strateji sorumlusu Simon Morris, Tron’un BitTorrent’i belirtmek için gereken işlem hacmini yönetemeyeceğini söyledi. Morris, Tron blok zincirinin sistemin ihtiyaç duyacağı işlem hacmini idare edebileceğinin “mümkün” olmadığını belirtti.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu