TRON ve EOS Veliaht mı Yeni Kral mı ? - BTC MAGAZİN

TRON ve EOS Veliaht mı Yeni Kral mı ?

Ethereum Tahtını mı Kaybediyor?

Klasiktir ama güzel olan bir özete hepiniz aşinasınızdır. “Ethereum diğer merkezi olmayan uygulamaların vaftiz babasıdır.”  Bu ünvanını Bitcoin’den sonra geliştirdiği yazılımda akıllı sözleşmeler ile sağlayan Ethereum hak etmedi dersek yalan söylemiş oluruz. Peki gelişen teknolojiler ve rekabetçi piyasada bu hala böyle mi?

TRON ve EOS veliaht mı yeni kral mı ?

Mart ayının bazı verilerine göre günlük 43 milyon dolarlık işlemle Tron, Ethereum ve Eos u geride bıraktı. Ethereum 4,4 milyon dolarda Eos ise 11,6 milyon dolarda kaldı. Yani ikisinin toplamı bir Tron etmiyor.

Tabi bu değerler nasıl oluşuyor incelemek lazım. Tron’un dapp işlem hacmindeki büyük artışa, her ikisi de merkezi olmayan kumar uygulamaları olan TRONBet ve 888Tron’un  katkıda bulunduğunu unutmamalı. Tron’un smart contract (akıllı sözleşme) uygulamasındaki tercih edilme gücü ise ayrı bir artısı.  Görünen o ki bu başarısını devam ettirebilirse gelecekte Tron’dan daha fazla söz etmeye başlayacağız. Eos ve Tron gibi smart contract seçeneği sunan şirketlerin artması ise Blockchain teknolojsi açısından oldukça sevindirici.

Madalyonun diğer yüzüne bakmak gerekirse, 2019 MIT Bitcoin Expo sırasında açıklamalarda bulunan kriptografi danışmanı Peter Todd Eos’un berbat Bitcoin’in ise en başarılı akıllı sözleşme olduğunu vurguladı. Todd’a göre üretimde Bitcoin basit ve en başarılı uygulanan akıllı sözleşme.

Dünya bankası arazi idaresi uzmanı olan Aanchal Anand ise resmi olmayan bir deklere ile Blockchain hype (blokzincir aldatmacası)’na karşı uyarılarda bulundu. Süslü şeylerde kaybolmamak gerektiğini var olan teknolojnin problemleri çözmekte yeterli olduğunu belirten Anand sözlerinde şu örneğe de yer verdi. “Big Mac burgeri asla reklamlardaki ile aynı değildir”

Bütün bunları bir bütün olarak ele aldığımızda büyük banka yetkilileri ve bazı hükümetlerin sözcüleri bu teknolojiden korktuğu için mi bu açıklamaları yapıyor yoksa gerçekten haklılar mı yorum size kalmış.. Bana sorarsanız bütün bu sesler değişen dünyanın ayak sesleri. Daha geç olmadan bu teknoloji ile tanışıp yerinizi mutlaka alın.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu