Standard Chartered Analistinden Bitcoin İçin Korkutan Tahmin

Bitcoin (BTC) fiyatı 17.000$ aralığını yeniden kazanmak için ivme kazanırken, kripto piyasası FTX iflası nedeniyle hala toparlanmaktan çok uzak. En iyi kripto para birimi, FTX likidite krizi etrafındaki belirsizlik nedeniyle Kasım 2022’de yıllık en düşük fiyat olan 15.700 $’a düştü. 2022 yılının sonuna yaklaşırken analistler, genel olarak kripto para piyasasının ve Bitcoin’in (BTC) 2023’te nasıl ilerleyeceğine dair tahminlerde bulunuyorlar. BTC, 2022 yılına 50.000 $ aralığında başladı ve ardından sürekli düşüş eğrisini takip etti.

2023’te Yeni Bitcoin (BTC) Fiyat Düşüşü mü Gerçekleşecek?

2021’de BTC’yi tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.000$’ı gören kripto ekosistemine yeni girenler için içinde bulunduğumuz yıl bir felakete dönüştü. Kripto projelerinin birkaç başarısızlığı ve buna bağlı olumsuz makroekonomik faktörler, 2022 boyunca piyasadaki zor zamanlara katkıda bulundu. Bitcoin (BTC) analistlerine göre, BTC 2023’te potansiyel olarak 5.000 $ seviyesine düşebilir. 

Birleşik Krallık merkezli bir bankacılık ve finansal hizmetler şirketi olan Standard Chartered’in Küresel Araştırma Başkanı Eric Robertsen, lider kripto para biriminin sürpriz bir senaryoda yaklaşık %70 daha fazla düşebileceğini söyledi.

Analistler, kripto firmaları arasında daha fazla iflas olasılığına ve buna bağlı olarak yatırımcıların piyasaya olan güveninde bir düşüşe işaret ettiler.

“Daha fazla kripto şirketi ve borsa nakit sıkıntısı çekerse, yatırımcıların kripto varlıklarına olan güveni çökebilir.”

Eric Robertsen

İleride Daha Fazla Belirsizlik

Fiyat tahmini, Bitcoin yatırımcılarının 2023’te güçlü bir toparlanma konusunda iyimser olduğu bir zamanda geliyor. Bu, bireysel yatırımcıların büyük kayıplar yaşamasıyla benzeri görülmemiş bir ayı koşusunu takip ediyor. Eylül 2022’nin başlarında, sektördeki kaynaklar mevcut piyasa döngüsünün en kötü kısmının çoktan ortadan kalktığını tahmin etti. Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, daha fazla kripto benimsenmesinin dijital varlıklar için talep ve arz dinamiklerinde değişikliğe yol açabileceğini söyledi.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Peter Schiff, Bitcoin Fiyatı İçin Yeni Bir Tahminde Bulundu

Bu arada, Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi şu anda 26 seviyesinde ve bu da yatırımcılar arasında bir ‘korku’ duygusunun altını çiziyor. Btcmagazin market verilerine göre, bu yazı yazılırken BTC fiyatı son 24 saatte %0,27 artışla 17.086 $ seviyesinde bulunuyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu