Starbucks Bitcoin İle Ödeme Almaya Başlayacak - BTC MAGAZİN

Starbucks Bitcoin İle Ödeme Almaya Başlayacak

Starbucks’ın Amerika Birleşik Devletleri kripto para pazarı platformu Bakkt ile ortaklığı hakkında yeni detaylar ortaya çıktı.

Kahve devinin bir hisse senedi alım satım işleminden sonra Bitcoin (BTC) tabanlı ödemeleri kabul edeceği bildirildi.

Bakkt’ta kurucu ortak olarak tanınan Starbucks’un, geçen yıl Ağustos ayındaki açıklamasının ardından, ABD’deki müşterilerin ürünler için ödeme yapmalarını sağlamak için yazılımını destekleyeceği bildirildi.

Yapılan açıklamaya göre, kripto anında fiat’a aktarılacağından, hiçbir kripto para birimi zinciri tarafından işlenmeyecek.

Piyasaya çıkmadan önceki son aşamalarda, Bakkt, kripto para dünyasına katılmak isteyen yatırımcılar için büyük bir rampa olmayı hedefliyor. Planları arasında, düzenleyici onayına bağlı olarak bu yıl yapılması planlanan fiziksel olarak teslim edilen Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin çıkarılması var.

Starbucks, başlangıçta Bitcoin ile ödemeye dair herhangi bir fikri reddetmişti. Şimdi, şirketin Bakkt’da kayda değer bir hisse teminatı sağladığı ve bunun karşılığında dolaylı olarak kripto ödemesini kabul edeceği anlaşılıyor.

Bakkt, yöneticilerin tam yasal uyumluluk ihtiyacını vurguladıkları için ilk lansmanında süregelen gecikmelerle karşı karşıya kaldı. Starbucks Bakkt’ın platformu başlatılana ve kripto saklama kapasitesi gösterene kadar kripto-kahve satın alma özelliğini etkinleştirmek için bekleyebilir.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu