Telegram’ın Blockchain İşletim Sistemi Çok Yakında App Store'larda - BTC MAGAZİN

Telegram’ın Blockchain İşletim Sistemi Çok Yakında App Store’larda

  • Telegram Open Network’ün işletim sisteminin yakın gelecekte büyük uygulama mağazalarında satışa sunulacağı bildiriliyor.

Google’ın Play store ve Apple’ın AppStore’unun yakında geliştiricilerin ve kullanıcıların TON Blockchain’iyle çalışmasına izin veren uçtan uca açık kaynaklı bir altyapı olan Telegram Açık Ağ (TON) işletim sistemini (OS) kullanacağı bildiriliyor.

Telegram’a yakın bir kaynağın, Rus haber ajansı RBC’ye 29 Nisan’da verdiği demeçte, TON OS yakında ana kullanıcılar için akıllı telefonlarda ve kişisel bilgisayarlarda satışa sunulacak. TON OS mevcut işletim sistemlerine bir alternatif değildir, ancak cihazlar için bir eklenti görevi görerek blockchain uygulamalarını destekleyecektir.

Gelecek İçin Büyük Planlar

Kaynak, TON OS ile kullanıcıların otomatik olarak blockchain platformuyla uyumlu uygulamalar oluşturabileceğini söyledi. Gelecekte, işletim sisteminin kripto para birimleri, çeşitli varlıkların işlemesi de dahil olmak üzere çok sayıda işlevi olan uygulamaları destekleyeceğini umuyorlar:

“Finansman veya oylama söz konusu olduğunda, merkezi olmayan yönetim; yolsuzluk, yönetim verimliliği, vatandaş katılımı ile ilgili çok sayıda sorunu çözebilir. Küçük işletmeler katılımcılar için güvenli bir sohbet kullanarak, bu işletmenin varlıklarını ve tarafların sözleşme ilişkilerini yöneterek maliyetleri azaltabilecektir.”

SEC İle Yasal Bir Savaş Vermek

Daha önce, TON blockchain geliştiricileri, Telegram’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna karşı devam eden yasal savaşına rağmen, TON’u başlatmayı düşündüklerini söyledi. Telegram, ABD federal mahkemesinin kararına, platformun yerel Gram tokenlerinin dağıtımını durdurmak için SEC lehine itiraz etmeye çalışıyor.

Bu arada, Rusya’daki Telegram’ı engellemek için yıllarca süren başarısız çabalardan sonra, ülkenin hükümeti şimdi yasağı kaldırmayı düşünüyor, çünkü uygulamanın yaratıcısı Pavel Durov koronavirüsle mücadele makamlarıyla işbirliği yapmayı kabul etti.

Bunun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu