Temmuz Ayının Gözde GameFi Tokenları

Kripto para endüstrisindeki en sıcak konulardan biri da GameFi. 180 milyar dolarlık küresel video oyunları pazarı, blok zinciri oyunları ile değiştirilmeye hazır. Oyun içi varlıkların satış hacminin milyar dolarları aşması geleneksel oyun endüstrisinin ilgisini çekti ve birçok oyun devi GameFi sektörüne girmeye başladı. Video oyunlarının finansallaştırılmasını ifade eden GameFi’de bazı blok zinciri oyunları oyuncuları oyun içi görevleri tamamladıkları için ödüllendirirken bazıları da oyuncunun sahip olduğu çeşitli varlıklardan gelir elde edilmesini sağlar. Gelişmekte olan bu sektörün parçası olan play to earn oyunları, oyuncuların gelir elde etmek için hem strateji hem de beceri kullanmasını gerektirir. Şans da bu oyunların parçasıdır ama kimin daha iyi finansal ödül için uygun olduğunu belirlemede baskın faktör değildir.

Bu içerikte Temmuz ayının gözde GameFi tokenları listesini inceleyelim.

Crypton (CRP)

Temmuz Ayının Gözde GameFi Tokenları 2
Crypton (CRP)

Utopia P2P, eşler arası teknoloji üzerine inşa edilmiş, şu anda kullanıma hazır bir Web3 teknolojisi olan blok zinciri ekosistemidir. Ekosistemin çevresinde projenin popülerleşmesini ve geniş bir kitle tarafından tanınmasını sağlamaya çalışan açık fikirli kullanıcılar topluluğu vardır. Crypton (CRP), bu ekosistemin yerel para birimidir. Dünyanın her yerindeki insanlar arasında güvenli ve güvenilir iletişim sağlayan kesintisiz çalışan bir proje olan Utopia, sansüre dayanıklı, gizliliğe önem veren, anonim, güvenli ve esnek gibi ilkeler üzerine inşa edilmiştir. Kullanıcılar uygulamaya anonim olarak kayıt olduktan sonra uMessenger isimli anlık mesajlaşma aracına, uMail isimli şifreli e-posta sağlayıcısına, Idyll Browser isimli anonim tarayıcıya ve uWallet isimli kripto cüzdanına erişebilir. Ekosistemi indirip kurduktan sonra tüm araçlar kayıttan sonra ücretsiz olarak kullanılabilir.

CRP token son 14 günde %23,8 değer kazanmıştır ve $0,631 fiyatındadır.

ParagonsDAO (PDT)

Temmuz Ayının Gözde GameFi Tokenları 3
ParagonsDAO (PDT)

ParagonsDAO, gelecek vaat eden blok zinciri destekli oyun ekosistemleri için sosyal ve ekonomik bi ortak DAO’dur. Eskiden ParallelDAO ismiyle bilinen projede PDT ve TCG token sahipleri DAO’nun elinde bulunan varlıkları kontrol ede. Oyunculara sponsorluk yapmak, turnuvalara ev sahipliği yapmak, içerik oluşturmak ve DAO tarafından karar verilen diğer her şeyi yönetmek için kullanıcılar bu topluluğa katılırlar. Paragons, Parallel’e ve daha sonra diğer ekosistemlere değer katmak ve NFT ve DeFi toplulukları içindeki stratejik ortaklıklar yoluyla kullanıcı tabanı büyümesi elde etmelerine yardımcı olmak amacına sahiptir. Emekleme aşamasındaki oyunlar için güçlü topluluk oluşturmayı kolaylaştıran proje, daha geniş bir kitleye erişim sağlamanın daha fazla katılıma ilham vereceğini düşünmektedir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   ERC-1155 Nedir?: Ethereum’un Devrim Yaratan Çoklu Token Standardı

Geçtiğimiz 2 haftada %27,2 değer kazanan PDT token şu anda $0,0524’dan işlem görmektedir.

StarShip (STARSHIP)

Temmuz Ayının Gözde GameFi Tokenları 4
StarShip (STARSHIP)

StarShip, katkıda bulunanlara, üyelere ve iş ortaklarına, herkesin önemli olduğu bir platform oluşturma konusunda güç veren bir projedir. CEXy.Finance, bir NFT oyunu ve launchpad’e sahip olan StarShip, teknoloji ve iş dünyalarının blok zincirine hızlıca dahil olmasını sağlar. P2E NFT oyununda bir oyuncu filosunu geliştirmek için kullanılan STARSHIP token aynı zamanda CEXy’de birçok ayrıcalık sağlamaktadır. Oyunda farklı gezegenlere seyahat ederken bir uzay istasyonundan diğerine gidebilir, yeni topluluklarla tanışabilir ve $KYANITE madenciliği yapabilirsiniz. Her gezegen bir NFT’dir. Oyuncular çok sayıda NFT ve gezegen toplamak için yarıştıkça Phase 3: Defiance sırasında $50.000 değerinde BTC kazanma şansına da sahip olacaklar. $0,197 fiyatındaki STARSHIP token, son 2 haftada %4,5 değer kaybetmiştir.

vEmpire DDAO (VEMP)

Temmuz Ayının Gözde GameFi Tokenları 5
vEmpire DDAO (VEMP)

vEmpire DDAO, yüksek puanlı metaverse oyun loncalarından birisidir. vEmpire’ın birincil görevi, GameFi (GAFI) ve Yield Guild Games gibi diğer metaverse oyun loncaları gibi düşük değerli metaverse tokenlarına yatırım yapmaktır. Birkaç metaverse token için stake teşvikleri de sunan proje, token sahiplerinin tokenları vEmpire platformunda stake ederek önemli ödüller kazanmasını sağlar. Dünyanın en büyük merkeziyetsiz metaverse yatırım grubunu oluşturan vEmpire, The Gateway to the Metaverse, yani “Metaverse Ağ Geçidi” olarak da adlandırılır. ApeCoin, Axie Infinity, The Sandbox, Decentraland ve Starlink gibi metaverse projeleri, vEmpire tarafından önemli yatırımlar almıştır. 14 gün önceki fiyatıyla neredeyse aynı fiyatta olan VEMP token şu anda $0,021 fiyatından işlem görmektedir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu