Temmuz Ayında İlgi Görebilecek IoT Projeleri

IoT, akıllı telefonlar, bilgisayarlar ve tabletler gibi internete tipik olarak bağlanabilen cihazlar dışındaki cihazların da internete bağlanmasını ifade eden bir teknolojidir. Mutfak aletleri, otomobiller, vücuda takılan cerrahi şeyler, üretimde kullanılan makineler ve diğer tüm cihazlar IoT aracılığıyla internete bağlanabilir. Önümüzdeki yıllar içinde nesnelerin interneti kavramı büyüdükçe aktif olarak bu teknolojiyi kullanan cihazlar listesi de büyüyecektir. Uzak bir konumdan izlenebilen ve kontrol edilebilen, internet bağlantılı her cihaz bir IoT cihazı olarak kabul edilebilir. Daha güçlü ve daha küçük işlemcilerle tüm ürünler bu teknolojiye sahip olabilir. Hükümetler, tüketiciler ve işverenler bu ekosistemi istedikleri gibi kullanabilir.

Bu içerikte Temmuz ayında ilgi görebilecek IoT projeleri listesine göz atacağız.

IoTeX (IOTX)

Temmuz Ayında İlgi Görebilecek IoT Projeleri 2
IoTeX (IOTX)

IoTeX, yeni Web3 uyumlu stake cüzdanını ve hardforku piyasaya sürdü. Yeni özellik, Trust Wallet ve Metamask kullanıcıları için IOTX staking’i kullanılabilir hale getiriyor. Dolaşımdaki IOTX tokenlarının yaklaşık %33’ü stake edilmiş durumda. IoTeX’in piyasaya sürdüğü cüzdan, dünyanın Web3 uyumlu ilk stake cüzdanı. Dünya çapında staking’in popülaritesinin arttığı sırada piyasaya sürülen bu cüzdan, kullanıcılara varlıkları üzerinde tam kontrol sağlıyor. Cüzdan sayesinde zincir üzerinde kimlik oluşturma, oyun oynama, dApp’lere erişme, DeFi, NFT toplama ve topluluklarla işbirliği yapma gibi özelliklere kolayca erişilebiliyor.

Son 14 günde %1,3 yükselen IOTX token şu anda $0,0247 fiyatında.

MXC (MXC)

Temmuz Ayında İlgi Görebilecek IoT Projeleri 3
MXC (MXC)

Eskiden Meta X Connect olarak bilinen proje, daha sonra MXC olarak yeniden markalaştı. Yapay zeka ve blok zinciri endüstrilerini yeniden şekillendirmek amacıyla 2018’de faaliyete geçirilen proje, ücretsiz, merkeziyetsiz ve küresel bir veri ağı oluşturmayı planlıyor. MXC ağının güvencesi, destekleyen topluluğun gücü ve sağlam madencilik topluluğudur. M2 Pro Miner olarak bilinen dünyanın tek düşük güçlü, çok tokenlı madencisi ve metaverse kullanıcıları, düşük güçlü geniş alan veri ağı oluşturarak madencilik yapabilir. MXC, birden fazla blok zinciri ürününü ve teknolojiyi verileri ve ürünlerini paylaşmak ve dağıtmak için tek bir makinede birleştirebilen bir protokoldür.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Polygon (MATIC) vs Solana (SOL) - 2023'te Hangisi Daha Çok Kazandırır?

$0,08 fiyatındaki MXC token son 14 günde %20,6 değer kazanmıştır.

DigiByte (DGB)

Temmuz Ayında İlgi Görebilecek IoT Projeleri 4
DigiByte (DGB)

DigiByte, tüm genel UTXO blok zincirlerinden daha hızlı bir ağa sahip olduğunu iddia eden bir projedir. İşlemlerin boyutunu sınırlayarak daha iyi işleme kapasitesine sahip olmak için Segregated Witness teknolojisini kullanmakta olan DigiByte, küresel düzeyde merkeziyetsiz bir ağdan daha iyi güvenliğe sahip olduğunu da iddia ediyor. MultiShield ve DigiShield teknolojileri, güvenlikle ilgili sorunları ve kötü niyetli saldırıları önlemek için kullanılıyor. Nesnelerin interneti, yapay zeka ve siber güvenlik, DigiByte’ın odaklandığı üç paralel blok zinciri konseptidir. Bunlar günden güne geliştirilerek daha kullanıcı dostu hale getirilmeye çalışılıyor.

DGB token da son 14 günde %1,5 değer kazanmıştır ve $0,00913’dan işlem görmektedir.

XYO Network (XYO)

Temmuz Ayında İlgi Görebilecek IoT Projeleri 5
XYO Network (XYO)

XYO Network, konuma özgü verileri anonim olarak toplayan ve doğrulayan tam işlevli bir oracle ağ ekosistemidir. XYO Network, kullanıcıları verilerin oluşturulması, yorumlanması, analizi ve depolanması için ödüllendiriyor. XYO Protokolü, dünya çağında 4 milyondan fazla düğüme ulaştı. XYO sisteminin temelinde BoundWitnesses isimli özel bir yük türü var ve bu ağdaki bir veya daha fazla düğüm tarafından imzalanan kullanıcı girdisi veri noktalarının bir listesini içeriyor. Tarih, zaman ve konumu içerecek şekilde gömülü verilerin kimliğini yansıtacak şekilde düğümler tarafından imzalanabiliyorlar. Bir oracle mümkün olduğunca hızlı ve kesin cevap sağlamalıdır. XYO Network de cevapları sağlamak için blok zinciri teknolojisini kullanarak ve destekleyici verilere bağlanarak çözüm oluşturma sürecine şeffaflık sağlıyor.

Son 2 haftada %3,1 değer kazanan XYO token şimdi $0,00643 fiyatında.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu