Terra Classic (LUNC) Nedir? Terra Classic (LUNC) Geleceği ve Yorum 2022

Terra Classic (LUNC) Nedir?

Terra ekibi, LUNA ve UST’nin çöküşünden sonra ekosistemi canlandırmak için çözümler arıyor.

Luna, Luna’nın büyük kripto çöküşünden kurtulmaya çalıştığında, Do Kwon tarafından Luna’yı kurtarmak için bir plan başlatıldı. Bu plan, bir Luna çatalı tarafından çatallanan mevcut Terra blok zincirini görecektir (ama aslında bir çatal değil).

Do Kwon’un kurtarma planı 200 milyonun üzerinde “evet” oyu aldı.

Luna 2.0, stabilcoin’in rekor çöküşünden sonra Terra Luna ekosistemini kurtarmak için çalışan Terra blok zincirindeki en yeni token olacak.

Luna 2.0, Luna’nın reenkarnasyonu olarak adlandırılıyor ve mevcut Terra ağının yerini alacak yeni bir kanal olacağı bildiriliyor. Aynı zamanda, Luna 2.0, Luna’nın mevcut sürümünü değiştirecek ve çöküşü ilk adım olarak gören UST stablecoin ile bağları koparacak.

Luna’nın yeniden canlandırılması olarak adlandırılan TerraForm Labs kurucusu Do Kwon’un önerisi, mevcut Terra ızgarasının yerini alacak yeni bir seri görecek. Ayrıca Luna 2.0, Luna’nın mevcut sürümünün yerini alacak. Başından beri serpintiyi gören UST, stablecoin ile bağlarını koparacak.

Ama eski zincir öylece kaybolmaz, birlikte kalırlar. Eski zincir Terra Classic olarak adlandırılacak, Luna Classic ise mevcut Luna’yı çalıştırmaya devam edecek.

LUNA 2.0 başlangıç ​​bloğu 27 Mayıs 2022’de gerçekleşecek ve burada LUNA airdrop’unun yüzde 30’u verilecek ve kalan yüzde 70’i iki yıl sonra yayınlanacak.

Tüm airdrop token’ları “ağ güvenliğini korumak” için otomatik olarak stake edilecektir.

Terra şimdi yeni kanal için Terra Core kodunu yayınladı ve test ağı 27 Mayıs’taki lansmandan önce canlı olacak.

Bu tarih aynı zamanda mevcut Luna token’ın resmi olarak Luna Classic olarak yeniden adlandırıldığını işaret edecek.

Lansman sırasında tüm gözler Luna 2.0’ın fiyatında olacak. Yeni token ağ için bir sıfırlamayı işaret ettiğinden, kripto topluluğunun sahipleri ve üyeleri Luna Classic’in batışını yakın süreçte unutmayacaklar.

TerraForm Labs cüzdanı da Luna airdrop için beyaz listeye alınmayacaktır. Bu, Terra’nın bir “resmi topluluk kanalı” olmasını sağlamak içindir. LFG cüzdanları da beyaz listeye alınmayacaktır.

Airdrop’u desteklemek için “CEX ortaklarıyla yakın çalışmaktan gurur duyuyoruz”, dedi Terra 25 Mayıs’ta. Airdrop, Binance ve Bybit tarafından destekleniyor.

Terra’nın algoritmik ortak kararlılığı UST, bu ayın başlarında dolar kurunu kaybetti. Aynı zamanda, kripto para birimi LUNA çöktü. Terra olayının ardından, kurucu Do Kwon, orijinal Luna tokeninin LUNA Classic (LUNAC) olarak yeniden adlandırıldığını görecek yeni bir Blockchain oluşturmak için yeni bir teklif başlattı, yeni bir token olan LUNA, yeni bir Blockchain üzerinde çalışacak. Algoritmik bir stabilcoin olmadan. Orijinal UST, Terra Classic Blockchain’de kalacaktır.

Terra Classic (LUNC) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Terraform Labs
  • Kuruluş Yılı: 2018
  • Blok ZinciriTerra
  • Toplam Arzı: 6,907,072,875,695
  • Dolaşımdaki Arzı: 6,536.400.000.000
  • Piyasa Değeri: ₺ 12.963.199.362,66
  • En Düşük Fiyat: ₺ 0,00027
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 1932,86
  • Proje Amacı: Kurtarma planı, LUNA ve UST’nin çöküşünden sonra ekosistemi canlandırmak için kullanılacak.
Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Kripto HODL Etmek Ne Demek?

Terra Classic (LUNC) Geleceği

Dikkate alınması gereken ilk şey, LUNA Foundation Guard’ın Terra ekosisteminin tamamen çöküşüne nasıl tepki vereceğidir. UST sabit noktasını kaybettikten sonra, LFG çılgınca LUNA madenciliği yapmaya başladı ve arzı milyarlarca token’a itti. Toz çöktüğüne göre, dikkate alınması gereken ilk şey, 24 saat içinde dolaşıma giren tüm ek token’ları yakmayı seçip seçmedikleridir. LUNA, bu yoldan giderlerse hızla çarpışma öncesi seviyelere dönebilir.

LUNA Foundation Guard için diğer seçenek, zinciri çatallamak ve tamamen yeni bir ağ oluşturmaktır. Bu, özellikle düşük token arzıyla sıfırlanırsa, LUNA’nın fiyatını artırabilecek bir seçenektir. Luna Coin Vadeli İşlemleri… Yine, bu faktör LUNA’nın çarpışma öncesi seviyelere döndüğünü kolayca görebilir.

LUNA ayrıca ağdaki yatırımcı güveni sorunuyla da uğraşmak zorundadır. Terra, stabilcoin vermekten daha fazlası için kullanılan bir katman 1 blok zinciri olsa da, algoritmik stabilcoinler, onun en büyük değer sürücüsü olmuştur. Bu nedenle, UST’nin sabit değerini geri alıp almaması, LUNA’nın uzun vadeli değeri üzerinde bir etkiye sahip olacaktır. UST asla düzelmezse, izlenecek olan, merkezi olmayan uygulamalar için tercih edilen blok zinciri olarak Terra’ya olan yatırımcı ve geliştirici güveni olacaktır. Ağa olan güven geri gelirse, tüm LUNA fiyat tahminlerinin geçerli bir temeli vardır.

Terra Classic (LUNC) Yorum

Luna Terra Coin yorumunun haberinde son dönemde gündemde olmayan fiyat düşüşlerinden ve yeni gelişme ile kullanıcılara neler sunulacağından bahsediliyor. Yaşanan büyük erime ile birçok yatırımcıyı üzen ve güvenini kaybeden ağın, yeni güncelleme ile yeniden güven kazanması bekleniyor.

Terraform Labs tarafından 2018 yılında kurulan Terra, 2.0 güncellemesi ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bu güncelleme ile mevcut Luna token’larının çoğu yakılacak, Terra Classic ağı genişletilecek, yeni Terra token’ları piyasaya sürülecek ve UST token’ları silinecek.

Terra Classic (LUNC) Nereden ve Nasıl Alınır

Terra Classic (LUNC)’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu