Bitcoin (BTC) İçin Düşüş Beklentileri Devam Ediyor

Terra ekosistemini içeren son çöküşün ardından piyasada yeni bir Bitcoin düşüşü korkusu var. BTC fiyatı 29.000 $ aralığında dalgalansa bile, en iyi kripto para birimi pazar payına hakim olmaya devam ediyor.

Bitcoin Fiyatında Keskin Düşüş

BTC’nin fiyatı bu yıl keskin bir şekilde düşerek 2021’de elde edilen kazanımların çoğunu konsolide etti. Artan enflasyon ve faiz oranlarına ilişkin endişeler ağırlıklı olarak kayıplara neden oldu.

Aynı faktörler hala geçerli ve sadece Bitcoin değil, tüm kripto para birimleri etrafındaki piyasa duyarlılığını ciddi şekilde azaltıyor. Ayrıca altcoinler Bitcoin’den daha fazla kayıp yaşadı.

Daha yakın zamanlarda, Terra kazasını içeren erime, kripto yatırımcıları için daha fazla kayba yol açtı. Stabilcoinlerin güvenilirliği konusundaki tartışmalar, endüstride daha fazla ve daha hızlı düzenlemelere duyulan ihtiyaca dikkat çekti.

BTC Ne Zaman Düşecek?

Bir kripto para birimi analisti Capo of Crypto, Twitter takipçilerini boğa tuzağına düşmemeleri konusunda uyardı ve yeni bir dip geldiğini söyledi.

“Bitcoin hariç neredeyse tüm piyasa, sıçramadan sonra yeni bir dip yaptı ve bunun aslında bir boğa tuzağı olduğunu gösterdi. BTC’ye yeni düşüş geliyor.”

Analist, 21.000 $ ile 23.000 $ arasındaki fiyat aralığının yakın olduğunu söyledi. 

Son verilere göre, kripto para piyasasına yönelik duyarlılık, Covid pandemisinin başlamasının ardından 2020’de yaşanan piyasa çöküşünden bu yana en kötü durumda.

Yazım anında Bitcoin‘in fiyatı 24 saat içinde %0,63 düşüşle 28.863 dolardan işlem görüyor. Geçen haftadan elde edilen veriler, BTC piyasa değerinin yaklaşık 560 milyar dolar olduğunu, mevcut piyasa değerinin ise 548 milyar dolar olduğunu gösteriyor.

29.000 doların altında işlem görmesine rağmen, BTC’nin piyasadaki hakimiyeti azalmadı. Aslında, CoinGecko’ya göre, Bitcoin’in piyasa hakimiyeti şu anda yaklaşık sekiz ayın en yüksek seviyesinde. Yaklaşık %44’lük bir piyasa değeri hakimiyeti ile Bitcoin, geçen yıl Ekim ayından bu yana en güçlü durumda.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Altcoin'ler Düşüyor, İşte Nedeni!

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu