UniLend (UFT) Nedir? UniLend (UFT) Geleceği ve Yorum 2022

UniLend (UFT) Nedir?

UniLend, akıllı sözleşmelere dayalı çeşitli piyasa ve spot ticaret hizmetlerini birleştiren yeni bir DeFi protokolüdür. UniLend merkezi olmayan protokolü, kendisine sahip olan yatırımcılara platform içi ve sınır ötesi ödemeler için işlem desteği sağlar. UFT’ye sahip olmak için ekosisteme likidite sağlayan yatırımcılar, buna göre UFT ödüllerinden yararlanır. DeFi ekosisteminin daha fazla benimsenmesini sağlamayı ve DeFi Trader ikilisinde ortaya çıkan sorunları çözmeyi amaçlıyor.

Bir topluluk yönetimi yaklaşımından yola çıkan UniLend, ekosistemde gerçekleşecek protokol değişiklikleri ve güncellemeler gibi önemli alanları topluluk onayı ile tanır. Ethereum tabanlı cüzdanlar (ERC20) ile eşzamanlı işlemler için destek sağlar ve ekosistemdeki ticaret ağını genişletir.

UniLend’in misyonu, şu anda DeFi’den hariç tutulan ERC20 tokenlerinde 29 milyar dolara kadar DeFi alanını açarak merkezi olmayan finansın gerçek potansiyelini ortaya çıkarmaktır.

Mevcut DeFi çözümleri, çoğu dijital varlığı DeFi ekosisteminden kaldırmıştır. Coinmarketcap’te listelenen 6000’den fazla token var. Ancak, diğer DeFi protokolleri yaklaşık 30 varlığı destekler. Bazı protokoller ödünç verme ve ödünç alma için sınırlı sayıda token sunarken, diğerleri herhangi bir ERC20 varlığını satın alma ve satma özgürlüğü sunar, ancak ödünç verme veya ödünç alma hakkı vermez.

UFT Coin, kripto para borsalarında işlem yapmak için de kullanılabilir. Kripto para borsalarında sanal bir cüzdanda veya yazılımıyla uyumlu bir masaüstü kripto cüzdanında saklanabilir. Cüzdanlar arası transferler, düşük işlem ücretleri ile mümkün olan en kısa sürede yapılır. UFT Coin alım ve satımlarında akıllı sözleşme protokolleri devreye giriyor. Binance’de, İnovasyon kategorisine eklenmiş bir kripto para birimidir. Bu açıdan yüksek volatilite ile işlem yapılmasına olanak sağlar.

Öte yandan, DeFi ekosistemine olan güveni, kredi işlemlerinde kullanılmasına izin verdi. Bir UFT sahibi, ağda krediye ihtiyacı olan başka bir kişiye UFT şeklinde borç verebilir. Bunun sonunda, kendisine faiz taşıyan bir geri ödeme alacaktır. Bu kapsamda geleneksel bankacılık sisteminde var olan bir işlem UFT ile kripto dünyasına aktarılmaktadır. Ticari olarak kullanılan UFT, ağ yönetimine katılım için oy vermek için de kullanılmaktadır.

UFT, herhangi bir ERC20’nin borç verme ve ödünç alma için teminat olarak kullanılmasına izin veren ve kullanıcılara platformdaki varlıklarını satın alırken ve satarken esneklik sağlayan merkezi olmayan bir yönü dahil ederek bu boşluğu doldurur. Sonuç olarak, UniLend, sahipleri için dijital varlıkların tüm potansiyelini ortaya çıkarmayı amaçlamaktadır.

UFT token esas olarak UniLend protokolünün yönetimini kolaylaştırmak için kullanılır. Protokolün düzgün işleyişine ilişkin çeşitli faktörler, çoğunluk oybirliğinin uygulanmasını gerektiren teklifler yoluyla UFT sahipleri tarafından kararlaştırılacaktır.

Likidite sağlayıcıları, protokol içinde likiditeyi basitleştirerek merkezi olmayan bir finans protokolünün sürdürülebilirliğini sağlamada kilit bir faktördür. Sonuç olarak, işlem ücretlerinin ve borçlanma ücretlerinin bir yüzdesine ek olarak likidite madenciliği yoluyla UFT tokenleri ile ödüllendirilecekler.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Varlıklarınızı Koruyun: En Güvenilir 7 Bitcoin Cüzdanı

UniLend (UFT) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Chandresh Ahawar tarafından kuruldu.
  • Kuruluş Yılı: 2020
  • Blok ZinciriEthereum
  • Toplam Arzı: 100,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 31,052,564
  • Piyasa Değeri: ₺ 102.598.424,26
  • En Düşük Fiyat: ₺ 1,10
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 26,47
  • Proje Amacı: Chandresh Aharwar tarafından kurulan UFT, kredi sözleşmelerinin teminatı olmayı hedefliyor.

UniLend (UFT) Yorum

UFT hala gelişimin ilk aşamalarındadır. Ancak proje büyük ilgi görüyor. Diyelim ki sıfır artışa neden oldu ve piyasanın tüm dikkatini çekti.

UFT Coin, merkezi olmayan UniLend’de kendisine sahip olan yatırımlar için sınır ötesi ödeme desteği sağladığı için tercih edilen bir kripto para birimidir. Bu arka plana karşı, işletmelerin kripto dünyasında işlem ve ödemeleri daha uygun hale getirmesini sağlayarak kendisi için parlak bir gelecek oluşturdu.

Fiyatına bakıldığında her kripto parada olduğu gibi volatilite hakim. Öte yandan, yüksek volatiliteye sahip İnovasyon kategorisinde iş yapmak isteyenler tarafından tercih edildiğini ve bu sektörde bir geleceği olduğunu görüyoruz. Topluluğun anlaşılmasıyla başlayan ve Ethereum tabanlı bir ERC20 cüzdanıyla aynı anda kullanılabilen protokol, ona varoluşsal bir avantaj sağlıyor.

UniLend (UFT) Geleceği

UniLend ise kullanıcılara varlık satın alma ve satma yeteneğinin yanı sıra herhangi bir ERC20’nin borçlanma ve ödünç verme döneminde teminat olarak kullanılmasına izin veren bir işlev sunar. Bu şekilde UniLend, kullanıcılarına dijital varlıkların tüm potansiyelini ortaya çıkarmaya çalışır. UFT token’larının kullanımı, UniLend protokolünün kullanımını kolaylaştırmak için kullanılacaktır. Kullanıcılar ödünç verme için UniLend’i kullanırlarsa, yalnızca mevcut platform işlevselliğini teşvik etmek için değil, aynı zamanda dağıtılmış yönetimi desteklemek için UFT token’ları ile ödüllendirilecekler.

UFT token yeni bir kripto para birimi olduğu için yatırımcılar için fazla bir değişiklik yok. DeFi ekosisteminin büyümesi, yatırımcıların UFT’yi izlemesine izin verdi. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

UniLend (UFT) Nereden ve Nasıl Alınır?

UniLend (UFT)’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu