Fiyat Düşerken Balinalar 1,2 Milyar Dolar Değerinde Bitcoin Satın Aldı

Bitcoin balinaları, son düşüşü başka bir satın alma fırsatı olarak gördü ve BTC tekrar 30.000 doların altına düşerken en az 1.2 milyar dolarlık BTC satın aldı.

Küresel kripto piyasası son 24 saatte %3.26 düştü. Bitcoin (BTC) de aynı zamanda %3.16 düşüş gösterdi. Balinalar, sarsıntılı piyasa koşullarının ortasında dipten satın alma fırsatını yakalamış olabilir.

BTC balina adresi 21 ayın en düşük seviyesine ulaştı

Whale Alert’e göre, son 24 saat içinde balinalar tarafından birden fazla işlemde 43.600’den fazla Bitcoin satın alındı. Düşüşü satın almak için, 9.661 Bitcoin satın alan balinaların üç farklı işlemi tespit edildi.

Coinbase’den aynı anda farklı bilinmeyen cüzdanlara 1,1 milyar dolardan fazla BTC aktarıldı. Bu eğilim, balinaların artık fiyatta çok fazla düşüş görebileceklerinden emin olduklarını kolayca gösteriyor. Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesinden hala çok aşağıda el değiştiriyor. Küresel kripto piyasası, yazım zamanında, Kasım 2021’deki en yüksek seviyesi olan 3 trilyon dolara kıyasla %50’den fazla düşük olan 1,25 trilyon dolar değerinde.

Glassnode’a göre, Bitcoin balinalarının sayısı 21 ayın en düşük seviyesi olan 1.761’e ulaştı. Son düşüş 21 Eylül 2020’de kaydedildi.

BTC, 24 saatte 1,6 Milyar Dolar giriş kaydetti

Bitcoin, yazım zamanında ortalama 29.373 $ fiyatla işlem görüyor. Dün, geniş bir pazar toparlanması gördü, yine de BTC, son 7 gün içinde %18’in üzerinde düştü. Bitcoin hakimiyeti %44.52 seviyesinde bulunuyor. Bununla birlikte, toplam pazarı 557 Milyar Dolara kadar daralmıştır. Bununla birlikte, 24 saatlik işlem hacmi de %34 düşüşle 34,2 Milyar Dolara geriledi.

Glassnode’a göre, günlük zincir içi değişim akışı, 24 saat içinde Bitcoin’e yaklaşık 1,6 Milyar Doların aktığını gösteriyor. Aynı anda BTC’den 1,5 Milyar dolardan fazla çıktı. Net Akış 73,5 Milyon Dolarlık bir artışta duruyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Cardano Kurucusu Charles Hoskinson, Bitcoin'in Yeterince İleri Gitmediğini Söyledi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu