Tesla, Bitcoin Varlıklarını Elinde Tutmaya Devam Ediyor

Tesla Inc. (Nasdaq: TSLA) Çarşamba günü üçüncü çeyrek kazanç sonuçlarını açıkladı. Şirketin üçüncü çeyrek mali tabloları, Tesla’nın çeyrek boyunca herhangi bir Bitcoin satmadığını gösteriyor. Bilançosu, ikinci çeyreğe göre değişmeden dijital varlıklarda hala 218 milyon dolar gösteriyor.

Tesla, Bitcoin Varlıklarını Elinde Tutmaya Devam Ediyor 2
Tesla’nın Q3 2022 bilançosu. 
Kaynak: Tesla Inc.

Tesla, 2021’in başlarında 1,5 milyar dolarlık kripto para birimi satın aldı ve o zamandan beri bir daha satın almadı. Şirket, bu yılın ikinci çeyreğinde BTC varlıklarının yaklaşık %75’ini sattı.

Üçüncü çeyrekte Tesla’nın geliri, analistlerin 22.1 milyar dolarlık tahminlerine kıyasla 21.5 milyar dolara yükseldi. Bazı kalemler hariç kâr, Bloomberg tarafından derlenen tahminlerin 1,01$ ortalamasını aşarak hisse başına 1,05$’a yükseldi.

Şirketin 3. çeyrek kazanç çağrısı sırasında Musk, Tesla’nın gelecekte Apple (Nasdaq: APPL) ve Suudi Arabistan Petrol Şirketi’nin (Saudi Aramco) toplam değerinden daha değerli olabileceğini söyledi. İkisi şu anda piyasa değerine göre dünyanın en büyük şirketleri. Musk, “İlk kez Tesla’nın Suudi Aramco’nun değerinin kabaca iki katı olmasının bir yolunu görüyorum” dedi:

Bu potansiyeli ilk defa görüyorum.

Elon Musk

Yazma sırasında, Saudi Aramco’nun piyasa değeri 2,09 trilyon dolar, Apple’ın piyasa değeri ise 2,31 trilyon dolar. Tesla’nın piyasa değeri 695,76 milyar dolar.

Musk, görüşme sırasında ekonomik görüşünü de paylaştı:

Kuzey Amerika’nın sağlığı oldukça iyi, Fed faiz oranlarını olması gerekenden daha fazla artırıyor ama bence eninde sonunda bunu anlayacaklar ve tekrar aşağı çekecekler.

Son zamanlarda Bank of America CEO’su Brian Moynihan ve JPMorgan & Chase CEO’su Jamie Dimon da ABD ekonomisinin iyi durumda olduğunu ve enflasyona rağmen tüketicilerin iyi durumda olduğunu söyledi. Hafta sonu Başkan Joe Biden, ABD ekonomisinin “cehennem kadar güçlü” olduğunu söyledi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   ABD Mahkemesi, Grayscale’in Bitcoin ETF Davasında Kararı Yine Erteledi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu