Ünlü Analistten Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini!

Son birkaç hafta içinde, dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), daha az oynaklık göstererek 19.200 dolar civarında kaldı. Piyasa analistleri, Bitcoin’in buradan hangi yöne hareket edeceği konusunda farklı görüşlere sahipler.

Bir yandan, yükselen enflasyonu kontrol etmek için Fed tarafından başlatılan daha sıkı para politikalarının ortasında resesyon korkuları var. Bununla birlikte, birkaç piyasa analisti, önümüzdeki aylarda Bitcoin beklentileri konusunda iyimser kalmaya devam ediyor.

Yakın tarihli bir röportaj sırasında, kripto trader ve analist Tone Vays, Bitcoin’in (BTC) mevcut konumundan 5 kat artmasını beklediğini söyledi. Yani Bitcoin, bir sonraki boğa döngüsünde altı haneli bir seviyeyi vurma potansiyeline sahip. Tecrübeli kripto trader, Bitcoin’in bir sonraki halving döngüsünün gelecek yıl bir boğa koşusunu tetiklemesini bekliyor. Tone Vays, 2023’te lider kripto varlığın 100.000 dolara ulaşmaması durumunda şaşıracağını da vurguladı. Tone Vays, Kitco News ile yaptığı röportajda şunları söyledi:

Yaklaşan halving nedeniyle önümüzdeki yıl güzel bir boğa piyasasına sahip olmamızı bekliyorum… Halving muhtemelen biraz daha erken olacak, insanlar bunu hep hafife alıyor. Muhtemelen 2024’ün Mart veya Nisan’ına daha yakın. Ancak yarılanmanın geldiğine dair hype çok daha erken gelecek.

Bu yüzden, yarılanmadan önce tamamlanmış olabilecek tam boğa koşusuna sahip olmamızı bekliyorum. Bu yüzden, önümüzdeki yıl o 100.000 dolara yaklaşmazsak şaşırırım.

Kripto piyasası duyarlılığında geri dönüş

Belirsiz makro koşullar nedeniyle, daha geniş kripto piyasası duyarlılığı ayılara doğru kaymış durumda. Mevcut BTC fiyatı 19.200 dolarda iken, korku ve açgözlülük endeksi “aşırı korku” bölgesine işaret ediyor.

Ancak Vays, gelecek yıla kadar piyasa duyarlılığının kripto trendinde bir tersine dönüşle pozitife doğru kayacağına inanıyor. “Pek çok insan daha fazla kripto kışı bekliyor. Ve ne zaman piyasanın bir tarafında çok fazla insan olursa, durum tersine döner. Ve şu anda çok karamsar duygular görüyorum” diye ekledi.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Kararı El Salvador'un Ekonomisini Tehdit Ediyor

Makro cephede konuşan yatırımcı, tahviller ve gayrimenkul zirveden sonra çökerken paranın kriptoya geri aktığını gördüğünü söyledi:

Tahvil piyasasında büyük bir çöküş olacağına inanıyorum. Emlak piyasasında bir çöküş bile olabilir. Ancak hisse senedi piyasasına ve kripto piyasalarına akan çok fazla spekülatif para olacağını düşünüyorum.

Ayrıca, zincir içi veriler, çok sayıda BTC’nin yeni kurumsal satın almaya işaret eden borsalardan çıktığını gösteriyor. Zincir üstü veri sağlayıcı Santiment şunları bildirdi:

Bitcoin dün, 4 aydaki en büyük günlük miktarı (40.572 BTC ) olan borsalardan hareket eden büyük bir coin dalgalanması gördü. Borsalarda coin arzı %8.48’e düştü. Döviz arzı azaldıkça, gelecekteki bir satış olasılığını ortadan kaldırır.

Ünlü Analistten Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini! 2

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu