Bitcoin'e 30 Günde 70 Milyar Dolar Yatırıldı - BTC MAGAZİN

Bitcoin’e 30 Günde 70 Milyar Dolar Yatırıldı

Glassnode kurucusu ve CTO’su Rafael Schultze-Kraft, Bitcoin’in geçtiğimiz takvim ayında gördüğü önemli sermaye girişleriyle ilgili verileri paylaşmak için Twitter’ı ziyaret etti.

Son 30 günde Bitcoin’e yaklaşık 70 milyar dolar yatırıldı

Rafael Schultze-Kraft, geçtiğimiz 30 gün içinde, finans kurumlarından Bitcoin’e sermaye girişlerinin 70 milyar $ ‘ı bulduğunu tweetledi.

Kraft, bunun, Eylül 2017 ve 2019 kışındaki toplam Bitcoin piyasa değerine benzediğini vurguladı. Aralık 2017’de Bitcoin, 7.000 $ ‘lık alandan sadece birkaç ay içinde yükseldiği için önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 $’ ın biraz altına ulaştı. O zamanlar Bitcoin heyecanı yüksekti ve pek çok perakende yatırımcısı çoğunluğa Bitcoin yatırımı yapıyordu.

Bitcoin’e kurumsal ilgi hızla artıyor: Tyler Winklevoss

Gemini kripto borsasının kurucularından biri olan Tyler Winklevoss, finans kurumlarının Bitcoin’e olan ilgi dalgasının son zamanlarda hızla arttığına inanıyor.

Yakın zamanda attığı bir tweet’te Tyler, çok sayıda hedge fonu yöneticisinden ve ona Bitcoin hakkında sorular soran diğer yatırımcılardan bahsetti. Winklevoss’a göre onlar, hatta en muhafazakar olanları bile ABD dolarının geleceği konusunda endişeli ve Bitcoin’in nakitlerini devalüasyondan kurtarmalarına yardımcı olup olamayacağını bilmek istiyorlar.

JP Morgan: Bitcoin 40.000$’a ulaşmakta zorlanıyor

JP Morgan analistlerine göre, Bitcoin’in 8 Ocak’ta gözlemlenen 42.000$ seviyesine yükselişi, yatırımcıların Grayscale hedge fonuna nakit girişlerinden kaynaklanıyordu.

Bununla birlikte, JP Morgan ekibi, Grayscale Bitcoin Trust’a gelen yatırım yoğunluğunun, Bitcoin’i 40.000 doların üzerine geri çekecek kadar güçlü olmadığını açıkladı.

Geçtiğimiz hafta, şirket Bitcoin Trust fon girişlerinde yüzde 22 ve yüzde 17’lik birkaç büyük düşüş gördü ve 22 Ocak itibariyle şirketin toplam AUM’si 24,2 milyar dolara düştü.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu