Amerikan Çok Uluslu Finans Şirketinden Bitcoin Hamlesi!

Amerikan çok uluslu finansal hizmetler şirketi Fidelity Investments, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, 401 (k) plan sahiplerinin emeklilik tasarruflarının bir kısmını Bitcoin’e koymalarına izin vereceğini söyledi. Şirket, 2022’de, işverenlerin onaylaması halinde yatırımcıların Bitcoin’i 401(k) hesaplarında tutmalarını sağlayacak bir dijital varlık hesabı tesisi sunacak.

Fidelity’nin bu hamlesi, insanların herhangi bir kripto borsasında hesap açmadan doğrudan Bitcoin’e yatırım yapmalarını sağlıyor. Böylece, ABD’de kripto kabulü arttıkça Bitcoin’i ana akıma daha da itecek.

MicroStrategy dahil olmak üzere birçok firma, Bitcoin tabanlı 401(k) planlarını çoktan seçti. Halka açık firmalar arasında en büyük Bitcoin hazinesine sahip olan MicroStrategy, şimdiden Bitcoin ile maaş teklif ediyor. Şirket, çalışanların emeklilik tasarruf hesaplarına Bitcoin ekleyerek Bitcoin’in benimsenmesine öncülük etmek istiyor. Ayrıca, Fidelity bir dijital varlık hesabı sunmak için diğer şirketlerle görüşüyor.

Fidelity, 401(k) Emeklilik Tasarruflarına Bitcoin Eklemeye İzin Veriyor

Fidelity Investments, müşterilerin %20’ye varan Bitcoin holdingi ekleyerek emeklilik tasarruf hesaplarındaki yatırımları çeşitlendirmelerine olanak tanıyacak.

Fidelity Investments’ta işyeri emeklilik teklifleri ve platformları başkanı Dave Gray, müşterilerden artan talebi öne sürüyor ve sponsorların Bitcoin veya diğer kripto para birimlerine yatırım yapma seçeneği ile emeklilik planları yapmayı planlıyor.

“Bitcoin veya dijital varlıkların bir emeklilik planında nasıl sunulabileceği konusunda organik olarak plan sponsorlarından artan bir ilgi duymaya başladık.”

Fidelity Investments

Dijital varlıklar hesabının ücreti, işveren ve yatırılan miktar dahil olmak üzere çeşitli yönlere bağlı olarak varlıkların %0,75-0,90’ı olacaktır. Ayrıca, şirket yakında hesap için nominal bir işlem ücreti açıklayacak.

Çalışma Bakanlığı geçen ay bir uyum yardım belgesi yayınladı ve dijital varlıklarla 401(k) planlarını yakından takip etmeyi planlıyor. Ayrıca, Çalışma Departmanı işverenlere yalnızca katılan işçilerin çıkarlarına en uygun şekilde hareket etmelerini hatırlattı.

Bitcoin ABD’de ana akım haline geliyor

Perakende ve kurumsal yatırımcılar Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine para döktükçe, ABD’de Bitcoin’in benimsenmesi sürekli artıyor. Bitcoin tabanlı 401(k) ve IRA hesapları, emeklilik planları hesap sahiplerine vergi avantajları da sunduğundan, yatırımcıların emeklilik tasarruflarını artırmalarını sağlayacak. Böylece şirketlerin ve çalışanların Bitcoin’e yatırım yapma, vergi tasarrufu yapma ve yatırımlarını çeşitlendirme fırsatından yararlanmalarını sağlar.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Dell CEO'Su Bitcoin ve Blockchain Teknolojisini Yorumladı

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu