Şok İddia: MicroStrategy CEO’su Michael Saylor Bitcoin Satıyor Olabilir!

Son iki yılda duyduğumuz tek şey, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’un defalarca Bitcoin satın aldığı oldu. Ancak, aksine bir rapor, Saylor’un binlerce Bitcoin‘i satıyor olabileceğini öne sürüyor.

Bitcoin eleştirmeni Mr. Whale, Saylor’un aylardır BTC’sini sattığını iddia eden ayrıntılı bir rapor yayınladı.

Mr. Whale, Michael Saylor’un geçmişini araştırdı ve burada 90’ların sonundaki dot-com balonunun yatırım başarısızlıklarını karşılaştırdı. Fortune Magazine’den bir makaleden alıntı yapan Mr. Whale, Saylor’un o zamanlar 13,5 milyar dolar kaybettiğini, bunun herhangi bir kişi tarafından en çok kaybedilen miktar olduğunu söylüyor:

Yatırım başarısızlıkları, yıllarca ihmalkar muhasebe uygulamaları, dolandırıcılık ve genel olarak korkunç liderlikten geldi. Şirketlerinin değerlemesinin yalnızca, dot-com balonunun merkezinde olma hevesleriyle ve şimdi Bitcoin balonuyla gördüğümüz popüler “trendlere” katılarak hype çekme yeteneğine dayandığı açık.

2000 yılının sonlarında, SEC de Saylor’u dolandırıcılıkla suçladı. Sonuç olarak, Saylor, SEC’e ceza olarak 350.000 dolar ve hissedarlara 8.3 milyon dolar ödemek zorunda kaldı.

MicroStrategy BTC Satıyor

Mr. Whale, Michael Saylor’un Bitcoin’i eleştirdiği eski tweetlerinden bazılarını inceledi. Saylor, çok eski tweetlerinin bazılarında “Bitcoin’in günleri sayılı” ve hiçbir içsel değeri olmadığını yazdı.

Şok İddia: MicroStrategy CEO'su Michael Saylor Bitcoin Satıyor Olabilir! 2
Kaynak: Mr. Whale

Mr. Whale, Saylor’u Bitcoin yutturmacası yaratmak ve yatırımcıları BTC ve şirketinin hisselerini satın almaya çekmekle suçluyor. Ayrıca, Michael Saylor ve şirketinin içindekilerin, hisse senedini aşırı değerli fiyatlarla satabileceklerini de ekledi.

Mr. Whale, Saylor’un “önümüzdeki 100 yıl içinde Bitcoin satma planı olmadığına” dair güven verici sözleriyle tiyatro oynadığını söylüyor. Bunun yerine, Microstrategy CEO’sunun bir çıkış planı var. Ayrıca, Saylor’u Eylül 2021’de insanları BTC almaya yönlendirmekle de suçladı. Mr. Whale, bunun Saylor’un kendi varlıklarını boşaltmak için yeterli likidite toplama girişimi olduğunu söyledi:

Eylül 2021’de yatırımcıları Michael Saylor’un hisselerini gizlice terk ettiği konusunda uyarmıştım. Bu hafta, bunun doğru olduğu doğrulandı. Michael Saylor, BTC’sini satmak için Coinbase ve Okex kullanan ikincil bir adrese aktardı.

Şok İddia: MicroStrategy CEO'su Michael Saylor Bitcoin Satıyor Olabilir! 3
Kaynak: Mr. Whale

Saylor’un şirketi MicroStrategy’nin satın alımını duyururken 63 milyon dolar değerinde BTC sattığını söyledi. 

“MicroStrategy, 8000+ Bitcoin’in üzerine çıktı. Önümüzdeki aylarda daha fazlasını bekliyorum. Boğalar orada dikkatli olun”

Mr. Whale

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Tanınmış Analist Haziran Ayı İçin Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmininde Bulundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu