SkyBridge, Fidelity Örneğinin Ardından Emeklilik Planına Bitcoin Ekleyecek

SkyBridge Capital’in kurucusu ve CEO’su Scaramucci, şirketin personel için emeklilik programının (401[k] programı) kullanılabilir olur olmaz Bitcoin’i içereceğini Twitter’dan duyurdu. Bu, Scaramucci’nin şirketi yüksek profilli hedge fonlarından kriptoya çevirme kararından sonra geldi.

401(k) programı, ABD’li işverenler tarafından personeline sunulan ve vergi avantajları da içeren bir emeklilik planıdır.

Bugün erken saatlerde, Fidelity Investments 401(k) emeklilik planına Bitcoin seçeneğini ekleyeceğini duyurdu.

SkyBridge BTC varlıklarını üçe katlamayı planlıyor

Şu anda, SkyBridge portföyünün neredeyse yarısı Bitcoin, Algorand, ETH ve halka açık kripto ile ilgili hisse senetlerini içeren kripto para birimlerinden oluşuyor.

25 Nisan’da şirket, portföyünün diğer yarısını dijital para birimlerine çeviren bir kripto pivotu duyurdu. Şirketin yönetimi altındaki portföy şu anda 3.5 milyar dolar değerinde. SkyBridge şimdi kripto varlıklarını 10 milyar dolara kadar üç katına çıkarmayı planlıyor.

Scaramucci’nin bir röportajda belirttiği gibi, yatırım fonunu önde gelen bir kripto varlık yöneticisi ve danışmanına dönüştürmeyi planlıyor.

Şirket tarafından yapılan ilk Bitcoin yatırımı, ortalama 18.500 dolar fiyatla yaklaşık 270 milyon dolar değerinde BTC satın aldıkları Aralık 2020’de gerçekleşti. Scaramucci, o zamandan beri volatilitenin sert olduğunu ve bu nedenle bunun “uzun vadeli, stratejik bir karar” olduğunu itiraf etti.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin 20.000 Dolara Ulaşınca Satış Baskısı Arttı, Ancak İşler Değişebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu