Peter Schiff, Bitcoin'in Hacklenebileceğini İddia Etti - BTC MAGAZİN

Peter Schiff, Bitcoin’in Hacklenebileceğini İddia Etti

  • Crypto Twitter hacklendikten sonra Peter Schiff, Bitcoin’in kendisinin bir sonraki olabileceğine inanıyor.

Yeni tweetinde Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, bir dizi önemli kripto para birimi hesabı, bir kripto para dolandırıcılığını teşvik etmek için ele geçirildikten sonra Bitcoin’in kendisinin hacklenebileceğini iddia ediyor.

“Doğrulanmış tüm Twitter hesaplarının bir Bitcoin dolandırıcılığı yapan biri tarafından saldırıya uğradığı anlaşılıyor. Bir kez doğrulanmadığım için avantajlıyım. Acaba bu, Bitcoin’in kendisinin hacklenmesinin habercisi mi?”

Bitcoin küçük düşürücüsü Peter Schiff, takipçilerini sevgili altınlarına yatırım yaparak güvenli tarafta kalmaya çağırıyor.

Bitcoin Dolandırıcıları Twitter’ı Nasıl Hackledi?

Btcmagazin tarafından bildirildiği gibi, Barack Obama, Bill Gates ve diğer önemli kişiliklerin resmi Twitter hesapları, bir Bitcoin dolandırıcılığının reklamını yapmak için hackerlar tarafından devralındı.

Hayırsever bir çabanın perdesi altında, dolandırıcıların adreslerine gönderilen Bitcoin miktarını ikiye katlamayı vaat etti, ki bu elbette büyük bir yalandı.

Dolandırıcılık, Binance ve Coinbase de dahil olmak üzere birçok kripto para birimi borsalarının; 5.000 BTC’yi verdiği söylenen sahte “CryptoForHealth” ile ortaklığını duyurmaya başlamasından hemen sonra gerçekleşti. CryptoForHealth web sitesi zaten kaldırılmıştır.

Daha sonra, kötü aktörlerin, şirket çalışanlarından birini satın aldığı iddia edilerek Twitter paneline erişmeyi başardıkları ortaya çıktı.

Bitcoin Taraftarları, Schiff’in Korkutuculuğuyla Alay Ediyor

Eski Wall Street tüccarı Tone Vays’a göre, Schiff’in Bitcoin’e yaptığı son saldırı, önde gelen kripto para biriminin gerçekte nasıl çalıştığı konusunda ne kadar bilgisiz olduğunu gösteriyor:

“Bitcoin’in bunu anlamayı reddeden insanlara nasıl gizlice empoze olmaya devam ettiğinin mükemmel bir örneğidir.”

Altın böcek (Schiff), Twitter hesaplarınının hacklenmesini, hesaplama gücü son zamanlarda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan dünyanın en güvenli ağını (Bitcoin’i) hacklemekle karıştırıyor.

Ocak ayında Schiff, Bitcoin cüzdanına erişimini kaybederek kendini utandırdı, çünkü şifre ve pin arasındaki farkı anlayamamıştı.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu