Çin Polisi Şüpheli Mezarlarda Gizli Bitcoin Madenciliğini Yakaladı - BTC MAGAZİN

Çin Polisi Şüpheli Mezarlarda Gizli Bitcoin Madenciliğini Yakaladı

  • Çin kolluk kuvvetleri, birden fazla yeraltı mezar alanı gibi görünen yerlerde yasa dışı bir Bitcoin madenciliği operasyonu keşfetti.

Çin kolluk kuvvetleri, birden fazla yeraltı mezar alanı gibi görünen bir yerde bir Bitcoin (BTC) madenciliği operasyonu keşfetti.

Yerel İngilizce haber çıktısı, Beijing News, 31 Mayıs’ta yaptığı açıklamada, kolluk kuvvetlerinin Çin’in kuzeyindeki Daqing şehrinde yasa dışı bir madencilik operasyonu bulduğunu bildirdi. Daha kesin olarak, madencilik operasyonu, çevre alanlarda iki mezar höyüğü gibi görünüyordu.

Çalıntı Elektrikle Bitcoin Madenciliği

Polis, yerel bir petrol firmasının kolluk kuvvetlerine açıklanamayan güç kayıpları hakkında bilgi vermesi üzerine bölgeyi araştırmaya karar verdi. Memurlar, höyüklerin yakınında bir giriş buldular ve – bazı kazmalardan sonra – çalıntı elektrikle çalışan Bitcoin madencilik donanımını keşfettiler.

Yerel basında çıkan haberlere göre, aynı hafta başlarında kolluk kuvvetleri Heilongjiang eyaletinin aynı ilçesinde bir köpek kulübesi altında 54 Bitcoin madenciliği donanımı buldu.

Çin, Bitcoin Madencilik Operasyonlarını Çökertti

Kripto para birimi fiyatları yeniden artmaya başladığında, insanların kripto para birimi madenciliğine girme istekliliği de arttı.

Ancak, Çin’in Sichuan eyaletinin hükümeti kısa süre önce yerel firmaların kripto para madenciliği faaliyetlerini durdurmaları gerektiğini açıkladı. Bir Cambridge Üniversitesi araştırmasına göre, eyalet küresel Bitcoin hashratının yaklaşık %10’undan sorumlu olduğu için bu özellikle dikkat çekicidir.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu