Tesla Neden Bitcoin (BTC) Sattı? Elon Musk’tan Açıklama

Tesla’nın kazanç çağrısı da dahil olmak üzere birçok kaynağa göre, Tesla’nın varlıklarının büyük bir bölümünü ortalama 28.888 $’a sattığı haberi kripto para piyasasında büyük yankı uyandırdı.

İlk kazanç raporlarının önerdiği gibi, şirket 28.888 $ fiyatla 936 milyon $ değerinde Bitcoin sattı; bu, Haziran ayında gördüğümüz büyük Bitcoin düşüşüne denk geliyor.

Musk’ın şirketi ATH’nin ardından Bitcoin’i elinde tuttu ve sonunda zarara sattı, ancak girişimcinin söylediği gibi, dijital varlık varlıklarını satma kararı, pozitif nakit akışının olmaması nedeniyle alındı. Holdinglerini satmak için Bitcoin merkezli olmayan nedenler, Tesla’nın hala BTC’sinin %25’ini elinde tutması ve Musk’a göre gelecekte varlıklarını artırmayı hedeflemesi ile doğrulandı.

Musk ve şirketi, Dogecoin ve Bitcoin rallilerinin arkasındaki ana katalizörlerden biriydi. Ek olarak, SpaceX CEO’su merkezi olmayan teknolojilere karşı iyimser olmaya devam ediyor ve geleceğin bir şekilde buna bağlı olacağına inanıyor.

Ayrıca, işlem hacminin olmaması ve yeni girişlerin olmaması nedeniyle piyasanın tepkisinin nispeten sakin olduğunu ve bu da volatilite eksikliğine neden olduğunu unutmamalıyız. Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin son derece düşük seviyelere ulaştığını gördüğümüz Haziran ayında satışın kendisi gerçekleştirildiği için, duyuru da piyasayı o kadar fazla hareket ettiremedi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Ağı 600 Milyon İşlem Kaydetti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu