Tron Kurucusu Justin Sun, Tesla’nın Bitcoin Satmasının Harika Bir Haber Olduğunu Söyledi

Tesla’nın Bitcoin varlıklarının %75’ini sattığı haberi o sırada kripto piyasasında olumsuz bir iz bırakmış olabilir, ancak bu habere herkes üzülmedi. Bu kişilerden biri, Elon Musk’un elektrikli otomobil şirketinin Bitcoin‘den çıkışının kripto para birimi için harika bir haber olduğunu ve pazarın artık Tesla ile ilgilenmemesi gerektiğini belirten tanınmış kripto girişimcisi Justin Sun.

Tron (TRX) ve BitTorrent (BTT) gibi projelerin kurucusu, otomobil üreticisinin Bitcoin’i yaklaşık bir milyar dolara satmasının, kripto para birimlerinin büyük şirketlere sağlayabileceği likiditeyi de olumlu bir şekilde tanımladığını kaydetti. Üstelik Tesla’nın Bitcoin işlemleri, bilançolarında BTC tutan tüm şirketler için çok olumlu bir emsal oluşturdu. Sun, Musk’a teşekkür ederek, bu fenomenin büyük şirketleri gelecekte kripto para satın almaya teşvik etme potansiyeline sahip olduğunu belirtti.

Dün gece ABD borsasındaki işlem seansı kapandıktan sonra, Tesla’nın Bitcoin sattığı duyuruldu. Toplamda şirket, Bitcoin için tüm kripto topluluğundan 936 milyon dolar almayı başardı.

Musk, Tesla’nın hala daha fazla kripto satın alacağını söyledi ancak mevcut satışları Çin’deki istikrarsız durum ve likiditeyi artırma arzusu ile açıkladı. Aksine, gelecekteki olası satın alımlarla ilgili açıklama, Musk’ın Bitcoin rezervlerini yenilemek için yeni bir dip beklediğini düşündürdü.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   BTC Toplam İşlem Büyüklüğü Son 24 Saatte %36 Arttı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu