Constellation (DAG) Nedir? Constellation (DAG) Geleceği ve Yorum 2022

Constellation (DAG) Nedir?

Constellation, Büyük Veri için siber güvenlik sağlar. Constellation Hypergraph Network, kurumsal ve kamu sektörü müşterileri için veri doğrulaması için ölçeklenebilir ve güvenli bir dağıtılmış ağ sağlar. İlk gerçekten merkezi olmayan ve sonsuz ölçeklenebilir DAG protokolüdür. Hypergraph, büyük verileri, IoT’yi ve veri aktarımı girişimlerini etkileme eğiliminde olan dijital tehdit vektörlerini ele alır.

Yazılım altyapı araçları, güvenli olmayan veri boru hatlarının ve hatalı verilerin finansal ve organizasyonel maliyetlerini ortadan kaldırır. Verilerinizi doğrularken güvenli, kurcalamaya karşı korumalı bir denetim izi sağlayarak, veri yönetimi ekiplerine aşağı akış sorunlarına erken görünürlük sağlar ve otomatik sistemlerdeki mantık hatalarını önler.

Constellation, gerçek dünyadaki işletmeleri ve kripto ekonomisini birbirine bağlayan bir teknoloji ekosistemi olarak tanımlanıyor. Dag coin ise merkezi olmayan dijital reklam kategorisinde çok hızlı bir ağa sahip geleneksel blok zincirlerden daha verimli olan Constellation Network’ün kripto para birimi olarak biliniyor. Constellation Network, büyük veriler için siber güvenlik sağlar.

DAG’ler yönlüdür çünkü yalnızca bir yönde hareket ederler. Düzdür (yani döngüsel değildir) çünkü kenarların ilk noktaya geri dönmediği bir noktadan başlar ve grafiği takip ederseniz aynı noktaya geri dönemezsiniz. Bu kavramlar kısa süre sonra netlik kazanacaktır. Bu tür veri yapıları genellikle veri modelleme için kullanılır. Bilimsel veya tıbbi alanlardaki değişkenler arasındaki ilişkileri gözlemlemek ve birbirlerini nasıl etkilediklerini belirlemek için DWI kullanabilirsiniz. Örneğin, hastaları nasıl etkilediklerini belirlemek için beslenme, uyku döngüleri ve fiziksel semptomlar gibi değişkenleri ilişkilendirebilirsiniz.

DAG tabanlı kriptoda, yapıdaki her düğüm bir işlemi temsil eder. Burada blok kavramı yoktur ve veritabanı geliştirme için madencilik gerekmez. Başka bir deyişle, işlemleri bloklar halinde istiflemek yerine, her işlem bir sonrakini oluşturur. Ancak, düğüm bir işlem gönderdiğinde küçük bir çalışma kanıtı (PoW) süreci tamamlanmalıdır. Bu PoW işlemi, ağın istenmeyen posta ile gönderilmemesini sağlar ve önceki işlemleri doğrular.

Kullanıcıların “daha ağır” işlemleri kabul etme olasılığı daha yüksektir, bu nedenle sistem gelişmeye devam eder. Aksi takdirde, kullanıcının eski süreçleri geliştirmeye devam etmesini engelleyen hiçbir şey yoktur. Blok zincirlerde, çifte harcamaya karşı korunmak oldukça kolaydır. Aynı fonlar bir blokta iki kez harcanamaz düğümler bu tür girişimleri kolayca algılar ve çakışan işlemlere sahip tüm blokları reddeder.

Madencilerin blok oluşturma maliyetinin çok yüksek olması, onları hile yapmamaya teşvik ediyor. DAG’ların ayrıca çifte harcamayı önlemek için bir mekanizması vardır. Blockchain’e biraz benzer, ancak madencileri içermez. Düğüm eski bir işlemi onayladığında, gönderenin yeterli paraya sahip olduğundan emin olmak için DAG’dan ilk işleme giden yolun tamamını değerlendirir. Birden fazla yol olabilir, ancak yalnızca birinin onaylanması gerekir.

DAG tabanlı protokollerin birkaç merkezi unsuru vardır. Bazıları için bu, ağı başlatmak için kısa vadeli bir çözüm, ancak DAG’lerin üçüncü taraf müdahalesi olmadan hayatta kalıp kalamayacağını zaman gösterecek. Aksi takdirde, sonunda ağa zarar verecek vektörlere karşı savunmasız hale gelebilirler. DAG tabanlı kripto para birimleri birkaç yıldan beri var olmasına rağmen, ana akım benimsemeye gitmek için hala uzun bir yolu var. Bu nedenle gelecekte kullanıcıların sistemi kendi çıkarları için kullanabileceklerini tahmin etmek güçtür.

Constellation’ın teknolojisi, daha önce güvenli ve erişilemeyen verilerin ve veri kaynaklarının güvenli bir şekilde kilidinin açılmasına yardımcı olacaktır. Bu, ABD Hava Kuvvetleri’nde yaygın olarak Çok Alanlı Komuta ve Kontrol (MDC2) olarak bilinir.

Çok alanlı ve departmanlar arası paydaşlar dağıtılmış, bağlantısız ve karmaşıktır ve her bir alan tarafından oluşturulan verilere erişilemez veya araştırma, planlama ve veri toplamak için önemli insan gücü gerektirir. Constellation, eski ve gelecekteki veri türlerinin hızlı birlikte çalışabilirliğine odaklanarak mevcut USAF yeteneklerinde ileriye doğru dev bir adım atacak. Eski sistem verilerinin mevcut bulut altyapısı verileriyle birleştirilmesine izin verirken, büyük veri işlemeye yönelik ölçeklenebilir ve güvenli bir yaklaşımdır. Bu nedenle Constellation, yalnızca şifreleme ile Hava Kuvvetleri veri boru hatları için merkezi olmayan güvenlik sağlamakla kalmaz, aynı zamanda denetim izleri ve Hava Kuvvetleri’nin durumuna ilişkin canlı bilgiler oluşturur. herhangi bir veri kaynağı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Genopets (GENE) Nedir? Genopets (GENE) Geleceği ve Yorum 2022

Constellation (DAG) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Benjamin j jorgensen’s
  • Kuruluş Yılı: 2017
  • Blok ZinciriBlockchain
  • Toplam Arzı: 1.270.000.000
  • Dolaşımdaki Arzı: 3,693,588,685
  • Piyasa Değeri: ₺ 1,713,929,412
  • En Düşük Fiyat: ₺ 0.8671
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 8.16
  • Proje Amacı: Constellation, büyük veri kümelerini güvenli, uygun maliyetli ve verimli bir şekilde işlemeyi amaçlar.

Constellation (DAG) Geleceği

DAG Coin’in yaptığı yorumda yer alan haberde, 2021 yılına kadar, ancak bu yıldan itibaren projesi ve kendisi için hem kullanıcıları hem de yatırımcıları toplamaya devam edeceği belirtiliyor. ABD merkezli Constellation Network, Haziran 2021’de Alkimi Exchange ile dijital reklam kategorisinde Central Affiliate olmak için bir anlaşma imzaladı.

Anlaşmaya göre blok zincirler arasında likidite sağlanıyor ve tüm dijital reklamlar DAG Coin ağı tarafından güvence altına alınıyor. Dünyanın en değerli kaynaklarından biri olan verilerin güvenli bir şekilde onaylanması ve korunması için geliştirilen altyapı sayesinde bu proje daha fazla yatırımcıyı kendine çekmiş ve adından söz ettirmiştir.

DAG platformu ile ABD Hava Kuvvetleri arasında veri yönetimini otomatikleştirmek için 2019 yılında bir anlaşma imzalandı. Bu anlaşma 2011 yılında yenilenerek ABD Savunma Bakanlığı ile iş ortakları arasında uçtan uca etkileşim sağlandı. Bu gelişme, hem projede hem de DAG Coin’in değerlemesinde ilk adımdır.

Constellation (DAG) Yorum

Merkeze bağlı olmayan dijital reklam organizasyonu, birkaç gün içinde 40’tan fazla talep ve başvuru aldığını açıkladı ve bu da Dağ’ın fiyatının oldukça güçlü bir şekilde artmasına yansıdı. Son olarak Dag coin’in yorum kısmında, Binance, Coinbase gibi herhangi bir borsada hala listelenmediğini ve listelenen onlarca kripto paradan çok daha iyi olduğunu ancak yaraları iyileştirmediğini ve borsada değerlendirilebilecek güçlü bir potansiyeli olduğunu açıklığa kavuşturmalıyım. gelecek. Ayrıca ve paylaşmam gereken en önemli haberlerden biri olarak, Dag coin platformunun arkada WordPress ile rekabet ettiğini de paylaşmak zorundayım.

Akıllı sözleşmenin geliştirilmesine ve DLT’ye (Dağıtılmış Defter Teknolojisi) entegre edilmesine olanak tanıyan proje, kripto para çözümleri sayesinde piyasadaki işlem hacmini de artırmayı başardı. Constellation projesinin ayrıntıları sayesinde önde gelen piyasa analistlerinden gelen yorumlar sürekli olarak olumlu. Uzmanlara göre uzun vadede kazanç potansiyeli sıfırdan büyük. Bu, DAG Coin’i karlı bir araç yapar. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Constellation (DAG) Nereden ve Nasıl Alınır?

Constellation (DAG)’ı güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu