Tether CTO, Yeni Basılmış USDT Teminatının Nereden Geldiğini Açıkladı - BTC MAGAZİN

Tether CTO, Yeni Basılmış USDT Teminatının Nereden Geldiğini Açıkladı

  • Tether CTO’su Paolo Ardoino, bir Twitter kullanıcısından gelen ve Tether’in şirketi Fed ile karşılaştırarak bu kadar çok yeni USDT’yi nasıl basabileceğini açıklamasını isteyen bir soruyu yanıtladı.

Bir Lightning Network geliştiricisinin tweet’ine yanıt veren Tether CTO’su Paolo Ardoino, onlarca ve yüz milyonlarca tokenle düzenli olarak basılan USDT’nin teminatının kaynağının ne olduğunu açıkladı.

Ancak, yorum dizisindeki kullanıcılar hala şüpheli.

“Tether, Yeni USDT Basmak İçin Havale Alır”

Bir Lightning Network geliştiricisi Rene Pickhardt, USDT coinlerinin, Tether tarafından duyurulduğu gibi USD tarafından düzgün bir şekilde desteklenip desteklenmediğini sorguladı.

Pickhardt, tweet’ine biraz alaycı bir şekilde ekleyerek, Tether’in USDT’yi basmanın anahtarlarını kontrol etmesi durumunda 26 trilyon daha yayınlayıp Fed Reserve USD bilançosuyla eşit hale getirebileceğini öne sürdü.

Buna Paolo Ardoino, Tether’in yeni USDT’yi desteklemek için sürekli olarak havaleler aldığını söyledi. Tether CTO’ya göre, bu transferler birden fazla hedge fondan ve kripto sahibinden geliyor.

Tether web sitesi, kullanıcıların doğrudan nakit göndermesine ve bunu USD, EUR ve CNH ile desteklenen USDT’ye dönüştürmesine olanak tanır (Investopedia ayrıca teminat olarak JPY’den bahseder). Omni, Ethereum, Tron vb. gibi çeşitli platformlarda para basabilirler.

Şimdiye kadar, ERC20, Omni’den sonra USDT için en popüler standart olmaya devam ediyor ve onu Tron takip ediyor.

Yorumcular Şüpheli

Kripto kullanıcıları, Tether’in dolaşımdaki tüm USDT’yi ve son zamanlarda çıkardığı kripto paraları desteklemek için yeterli USD’ye sahip olup olmadığından uzun süredir şüphe duyuyorlar. Birçoğu Tether’i Fed ile karşılaştırıyor çünkü ikisi de havadan para basıyor.

Ancak, Tether bunu her zaman yapıyor ve Mart ayında karantinanın başlamasının ardından Fed Reserve teşvik programına başladı.

Şimdi, Paolo Ardoino’nun cevabına göre ortalama topluluk üyeleri, Tether’in dolaşımdaki tüm USDT arzlarını desteklemek için yeterli paraya sahip olduğuna dair şüphelerini ifade ediyorlar.

USDT Piyasa Değeri 12 Milyar Doları Aştı

Bu arada, Tether, Tether Hazinesi’nden yine devasa büyüklükte bir USDT bastı.

Cuma günü şirket, ABD doları destekli stabilcoinlerinin piyasa değerinin 12 milyar dolar seviyesinin üzerine çıktığını duyurdu; bu, 12 Mart’tan bu yana Kara Perşembe olarak bilinen 5 milyar dolardan yüzde 140’lık bir büyüme.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu