Uniswap Önümüzdeki Aylarda Neden Önemli Bir Rol Oynayacak? - BTC MAGAZİN

Uniswap Önümüzdeki Aylarda Neden Önemli Bir Rol Oynayacak?

Son 24 saat içinde fiyatta yaklaşık %10’luk bir büyüme ile Uniswap, mevcut fiyat seviyesini geçmeden önce son iki hafta boyunca aralıklı işlem gördü. Varlığın ticaret hacmi borsalarda %38 arttı ve bu artan likidite oynaklığı da artırdı. Likiditedeki artış, çoğu pazarda perakende tüccarların beklediği kadar yüksek değil. 34.41 $ seviyesinde, UNI / ETH’nin likiditesi uniswap.org’daki verilere göre yaklaşık %6,5 düştü.

Kaynak: 
info.uniswap.org

UNI için ortalama işlem hacmi düşmüştü ancak bunun fiyat üzerinde olumsuz bir etkisi olmadı. İşlem hacmindeki düşüş, genel ticaret hacmi arttıkça fiyatta daha fazla büyüme için yer olduğuna işaret ediyor. UNI’nin fiyat rallisinin ETH’nin fiyatını desteklemesi bekleniyor. Ethereum’un fiyatı üzerinde önemli bir etkisi olması beklenen diğer olaylar, ETH’nin Berlin yükseltmesi ve 2.0 sözleşmesine daha fazla Ethereum yatırıldıkça önümüzdeki haftalarda arzın düşmesidir .

UNI ve en iyi Defi tokenleri burada önemli bir rol oynuyor ve artan popülerlik ve oynaklıkla birlikte Etheruem’in spot borsalardaki fiyatı üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olabilirler. Uniswap’in 2. katman klonu, likiditede bir artışa tanık oldu. Artan gaz maliyetleri ile Ethereum için potansiyel bir ölçeklendirme çözümüdür. Kurucu Vitalik Buterin, daha önce gaz fiyatları bir ATH’ye ulaştığında ve Twitter’daki yatırımcılar bir çözüm istediğinde bundan bahsetmişti.

Uniswap gibi en iyi Defi tokenleri artan gaz maliyeti nedeniyle popülaritesini, ticaret hacmini ve işlemleri kaybettiğinden, UNI’nin bu konudaki rolü çok önemlidir. Ölçeklenebilir katman 2 çözümleri olarak bu tokenlerin geri dönüşü, işlem maliyetini düşürecek ve çoğu kullanıcı için uygun hale getirerek neredeyse anında ödeme sunacaktır. ETH’nin Berlin yükseltmesinin piyasaya sürülmesi ve fiyatın Ethereum’un önceki ATH’sine yakın bir aralığa taşınmasıyla birlikte, Uniswap gibi 2. katman çözümlerinin ETH 2.0’ı perakende tüccarlar için yararlı hale getireceği ve uzun vadede bu Ethereum için yükselişe geçtiği açıktır.

Uniswap’in fiyatı üzerindeki olumlu etki, fiyat tablolarından açıkça görülmekte. Sushi, Aave, Compound, Maker ve YFI gibi DeFi tokenleri, sürekli yatırım girişi, TVL ve kurumsal yatırımcıların ilgisi sayesinde Ethereum’un fiyat artışına katkıda bulunuyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu