Ünlü Ekonomist Düşüş Tahminini Yükselişe Çevirdi - BTC MAGAZİN

Ünlü Ekonomist Düşüş Tahminini Yükselişe Çevirdi

  • Bitcoin fiyatının bu ay 1.770 dolara düşmesini bekleyen bir tüccar ve ekonomist olan Henrik Zeberg şimdi yükselişe tahminine geçti.

Son bir tweette makro ekonomist ve tüccar Henrik Zeberg, Bitcoin‘in bozulmadığını belirtti.

Piyasanın gücünü ölçmek için kullanılan popüler bir teknik gösterge olan Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) “yükseliş göstermeye başladığını” iddia ediyor.

Boğalar Ana Desteği Savunmaya Devam Ediyor

Bitcoin’in 9.000 doların üzerindeki esnekliği, Zeberg gibi vahşi ayıları bile sallamayı başardı.

En iyi kripto para birimi, 26 Mayıs’tan bu yana günlük grafikte yukarıda belirtilen seviyenin altına kapanmayı reddetti.

Analizleri genellikle Elliott Wave teorisine dayanan Zeberg, Bitcoin fiyatının Temmuz ayına kadar 1.760 dolara depolanabileceğini tahmin ediyordu.

Özellikle, bu uber-düşüş tahminini, Bitcoin’in bugüne kadarki son kapanışının 9.000$’ın altında olduğu gün yaptı.

94.000 Dolar Zeberg’in Yükseliş Hedefi

Zeberg’e göre, Bitcoin, ayılar bu seviyeyi savunmaya devam ederse daha yüksek hareket etmek için ‘buhar topluyor’ olacak.

Eylül 2019’dan bu yana son zamanlarda en düşük seviyeye gerileyen azalan oynaklığı göz önüne alındığında, en iyi kripto para birimi için belirleyici bir hareket gecikti.

Tüccar, Bitcoin fiyatının bir sonraki boğa koşusu sırasında 94.000 dolara kadar bir aya yolculuk yapabileceğini tahmin etti.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu