Vitalik Buterin: “Merge Henüz Fiyatlandırılmadı”; Bu Ethereum (ETH) Fiyatı İçin Ne Anlama Geliyor?

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin bir röportajda, “Merge gerçekleşene kadar fiyatlandırılmayacağını” söyledi. Merakla beklenen Merge, büyük olasılıkla 19 Eylül’de gerçekleşecek ve Ethereum Mainnet ve Beacon Chain’in birleşmesi ile hemen tam bir PoS geçişi olmayacak.

Piyasa şartlarında, fiyatların Merge’den hemen önce veya sonra artması muhtemel değildir. “Doğru koşullar altında” fiili fiyat hareketinden önce 6-8 aylık bir bekleme süresi bekleyin. Merge’den sonra Ethereum deflasyonist olacaktır.

Vitalik Buterin, Merge’in Gerçekleşene Kadar Fiyatlandırılmadığını Söyledi

Bankless ile gerçekleştirdiği röportajda, Ethereum kurucu ortağı ve geliştiricisi Vitalik Buterin, Merge’nin gerçekleşene kadar fiyatlandırılacağına inanmıyor.

“Temel olarak Merge’in fiyatlandırılmayacağını düşünüyorum, yani sadece piyasa terimleri gibi değil, hatta psikolojik ve anlatı terimleri gibi bir şey demek istiyorum.”

O, Proof of Stake’e (PoS) geçişin yalnızca Ethereum Mainnet ve Beacon Chain’in birleştirilmesiyle tamamlanmayacağını söylüyor. İdeal olarak, Surge, Verge, Purge ve Splurge cümleleri Merge için çok önemlidir.

Piyasa açısından, Eylül ortasında gerçekleşecek olan Merge’in bir sonucu olarak bir fiyat rallisi bekleyen insanlar, fiyat rallisinin fiilen başlaması için 6-8 ay beklemek zorunda kalacaklar.

Merge sonrası cleanup fork’u genellikle yaklaşık 6 ila 8 ay çalışır. Ethereum geliştiricileri, büyük olasılıkla bir cleanup sonrası güncellemeden sonra para çekme işlemlerini açacak. Yeni Ether sorunu yalnızca cleanup aşamasından sonra devam edecek.

Ethereum (ETH), Merge’den sonra deflasyonist kripto haline gelecek ve EIP-1559’un madencilere vermek yerine ETH’yi yakmayı önermesinin bir sonucu olarak arz azalacak.

Ethereum (ETH) fiyatları Merge’den önce yükselebilir, Merge’de düşebilir ve yine Vitalik Buterin’in Ethereum Topluluk Konferansı’nda söylediği gibi, Ethereum’un değeri doğru piyasa koşullarında artacaktır.

Merge’den Sonra Stake Edilen Ethereum ve Ethereum Classic

Lido Staked ETH (stETH) ve Ethereum Classic (ETC) fiyatları da son 24 saatte Ethereum (ETH) fiyatlarıyla daha da yükseliyor. ETH, stETH ve ETC fiyatları sırasıyla %12, %11 ve %22 arttı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Popüler Analist, Ethereum (ETH) Fiyatında Daha Fazla Düşüş Bekliyor

Stake edilen ETH, büyük olasılıkla Ethereum geliştiricileri cleanup sonrası güncellemeyi tamamlayana kadar kilitlenecektir. Ancak Coinbase ve Kraken gibi bazı borsalar, 6 aylık süreden önce stake edilen ETH alım satımına izin verdiğini iddia ediyor.

Bu arada, madenciler Merge sonrasında buna geçebilecekleri için Ethereum Classic (ETH) fiyatı yükseliyor. PoS geçişi, ETH madencilerini gereksiz hale getirecek. Ayrıca AntPool, Klasik blok zinciri için destek sözü veriyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu