Wall Street Yatırımcılarının Çoğunluğu Bitcoin’de (BTC) Düşüş Bekliyor, İşte Nedeni

Geçen hafta boyunca, dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), 20.500 dolar civarında ayakta kalmayı başardı. Bitcoin, bir sonraki fiyat dalgalanma yönü hakkında karışık sinyaller veriyor.

Bununla birlikte, Wall Street yatırımcılarının çoğu, Bitcoin’in mevcut fiyattan 10.000 dolara kadar %50 daha düşebileceğine inanıyor. MLIV Pulse anketine göre, ankete katılan 950 yatırımcının %60’ı BTC için 10.000 doların gelebileceğini düşünüyor. Ancak geri kalan %40, Bitcoin’in buradan %50 kazanarak 30.000 dolara kadar çıkacağına inanıyor.

Son iki ayda kripto endüstrisi, sorunlu borç verenler, çöken kripto projeleri ve para birimleri ve çok daha fazlası açısından ciddi zorluklarla karşı karşıya kaldı. Küresel makrolardaki düşüş hissi, satış yönlü baskıyı artırıyor. Geçen yıl boyunca, daha geniş kripto piyasası, 2 trilyon dolarlık yatırımcı servetini silerek yaklaşık %70’lik bir düzeltme yaptı.

Sonuç olarak, piyasa görüşleri. aşırıya dönmüşlerdir. MLIV Pulse anketi sırasında, genel katılımcıların yaklaşık %28’i kripto varlıklarına güçlü bir güven gösterdi. Ancak %20’si kripto para birimlerinin değersiz olduğuna inanıyor. Bir risk sermayesi şirketi olan Tribe Capital’in ortağı Jared Madfes, Bloomberg’e şunları söyledi:

“Şu anda sadece kriptoda değil, genel olarak dünyada korkmak çok kolay”. 

Bitcoin’de daha fazla düşüş beklentisi, “insanların piyasadaki doğal korkusunu” yansıtıyor.

Büyüyen Kripto Düzenlemeleri

Terra ekosisteminin, Celsius Networks’ün, Voyager Digital’in ve çok daha fazlasının çöküşüyle ​​ilgili son olaylar, kripto alanının daha fazla düzenleyici incelemesini gerektiriyor. Ankete katılanların çoğunluğu, hükümet denetimini kripto sektörü için genel olarak olumlu bir adım olarak nitelendirdi.

Birçoğu, güçlü düzenleyici önlemlerin perakende ve kurumsal oyuncular arasında daha fazla kripto benimsemesine yol açacağına inanıyor. Ayrıca, katılımcıların çoğu Bitcoin ve Ether‘e güveniyor. Katılımcılar, BTC ve ETH’nin kripto sektöründe itici güç olmaya devam edeceğini söyledi.

Oanda Corp’un kıdemli piyasa analisti Ed Moya, “Bitcoin hala kripto evreninin büyük bir kısmına güç veriyor, Ethereum ise liderliğini kaybediyor” dedi.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   FED'in Faiz Kararı Öncesi Bitcoin (BTC) Düşüyor

Ankete katılanlar ayrıca, değiştirilemez tokenler (NFT’ler) konusundaki görüşlerini de paylaştılar. %90’ın üzerinde ezici bir çoğunluk, NFT’lerin sadece statü sembolleri veya sanat projeleri olduğunu söyledi. Sadece %9’u bunları bir yatırım fırsatı olarak görüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu