Warren Buffett’ın Müridi Bitcoin İçin En Kötünün Henüz Gelmediğini Söyledi

Yatırımcı Mohnish Pabrai, CNBC ile yakın tarihli bir röportajda kripto para birimi endüstrisinin mevcut durumu hakkındaki düşüncelerini paylaştı ve önemli bir düzeltmeye rağmen kripto paralar için en kötünün henüz gelmediğini iddia etti.

Hintli-Amerikalı işadamı ve hayırsever, kripto para stoklarının ve kripto ile ilgili yatırımların sonunda ”sıfır” değerinde olacağına inanıyor.

Milyarder Warren Buffett’in müridi kripto para birimlerini ilk kez eleştirmiyor.

Aralık ayında “Everything Money” podcast’indeki görünümü sırasında Pabrai, yeni kripto paraların hızla çoğalmasından şikayet etti. “Her saat yeni para birimleri yaratılıyor” dedi.

O zamanlar, yatırımcı 3 trilyon dolarlık endüstrinin ortadan kalkacağını ve birçok insana zarar vereceğini tahmin ediyordu.

Pabrai, “Tüm kriptoyu sıfıra alırsanız, birçok insana zarar verir” dedi.

Berkshire Hathaway CEO’su Warren Buffett, yaklaşık bir ay önce Omaha’da gerçekleşen şirketin yıllık hissedar toplantısında Bitcoin’i bir kez daha eleştirdikten sonra kısa süre önce manşetlere çıktı. Buffett, hiçbir değeri olmadığına inandığı için var olan tüm kripto para birimlerini 25 dolara bile satın almayacağını söyledi.

Bu arada Buffett’in sağ kolu Charlie Munger, Bitcoin’in sıfıra düşmesinin “çok muhtemel” olduğunu tahmin etti.

Kripto para birimi savunucuları, Buffett gibi şüphecilerden gelen bir dizi uyarıyla alay etme eğilimindeyken, 60 milyar dolarlık Terra patlaması kripto endüstrisini bir kırılma noktasına yaklaştırdı. Ancak, Mt. Gox’tan bu yana en kötü kriziyle karşı karşıya kalmasına rağmen 2014’ün başlarındaki çöküşünün ardından, Bitcoin şu anda 30.000 $ seviyesinin biraz üzerinde işlem görüyorken, piyasa çöküşten kısmen toparlanmayı başardı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Rusya-Ukrayna Savaşı Başladı, Bitcoin ve Altcoinler Düşüyor! İşte Önemli Gelişmeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu