Haftanın Takip Edilmesi Gereken Memecoinleri (6 – 12 Haziran)

Memecoinler çevrimiçi topluluklara, internet şakalarına, güncel olaylara, toplumsal sorumluluğa ve biraz da influencerlara dayanan kripto paralardır. Memecoinlerin atası olan Dogecoin, 2013’ten beri piyasadadır ve neredeyse her zaman en değerli 50 kripto para içinde yer almıştır. 2021’de Elon Musk’ın Dogecoin’e doğrudan, diğer meme tokenlara dolaylı yoldan destek vermesinden sonra bu kategori büyümüş ve yüksek potansiyele ulaşmıştır.

Meme tokenlar eskiden bir şaka parası olmaktan fazlasına hizmet etmezdi. Şimdi ise hepsinin fiziksel dünyada bir hedefi ve çözüm bulduğu sorunlar var. Bu yüzden artık meme tokenlara yatırım yapmak bir delilik değil ve bu tokenlar hala yüksek kâr elde etme potansiyeli olan kripto paralar. Bu yazıda haftanın takip edilmesi gereken memecoinler listesinden bahsedeceğiz.

The Doge NFT (DOG)

Haftanın Takip Edilmesi Gereken Memecoinleri (6 - 12 Haziran) 2
The Doge NFT (DOG)

The Doge NFT, 10 yıllık dijital Doge kültürünün ilk başlangıcını temsil ediyor. Doge, milyarlarca ayrı parçaya bölünerek Ethereum blok zincirinde güvence altına alınıp doğrulanıyor. Bu NFT’lerden herhangi birine sahip olanlar ve DOG token sahipleri, bir dizi özel etkinlik için katılım elde edebilirler. The Doge NFT, bunun bir yatırım değil bir sanat olduğunu, NFT sahiplerinin bir tarih parçası satın aldığını iddia ediyor. DOG token $0,00152 fiyatına sahip ve son haftada %1,8 düşüş yaşadı.

Wownero (WOW)

Haftanın Takip Edilmesi Gereken Memecoinleri (6 - 12 Haziran) 3
Wownero (WOW)

Wowero, gizlilik merkezli bir meme tokendır. Toplamda 50 yılda 184 milyon WOW civarında maksimum arza ulaşacak şekilde tokenomisi vardır. Bir Monero forku olan Wownero, kendi blok zincirine sahiptir. Monero bilindiği üzere zincir içi gizlilik sağlayan blok zincirlerinden biridir. Wownero mainnette işlem boyutu farklı yöntemlerle azaltılmaktadır. Geçtiğimiz 7 günde %7,3 düşüş yaşayan WOW token şu anda $0,0639 fiyatındadır.

Dogs Of Elon (DOE)

Haftanın Takip Edilmesi Gereken Memecoinleri (6 - 12 Haziran) 4
Dogs Of Elon (DOE)

Dogs of Elon, NFT’lere yoğunlaşan bir meme token projesidir. NFT ticareti yapanlar için bir platform sunan Dogs of Elon, şu ana kadar sunduğu NFT’lerle yatırımcılara yüksek getiriler sağlayamamıştır. DOE token, tamamen özelleştirilebilir akıllı sözleşmeler kullanan merkeziyetsiz özerk organizasyonun yönetişim tokenıdır. Bu DAO, bağışlar, karar alma mekanizmaları, bütçeler ve ödüller dahil olmak üzere tüm yönetişim üzerinde çalışmaktadır. Projenin ismi oldukça dikkat çekicidir. DOE token son 7 günde %2,2 düşüş yaşamıştır ve şu anda tam $0,02 fiyatındadır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Haftanın Değerlenebilecek Fan Tokenları (2 - 8 Mayıs)

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu