Web Tarayıcı Opera Kripto Para Satın Alma Özelliği Başlattı - BTC MAGAZİN

Web Tarayıcı Opera Kripto Para Satın Alma Özelliği Başlattı


Opera kripto para birimleri satın alma özelliğini İskandinavya’da başlattı

Tarayıcı, Stockholm merkezli Bitcoin borsası Safello ile ortaklaşa çalışmaya başladı.

Web tarayıcısı Opera, İsveç, Norveç ve Danimarka’daki ‘Web 3-Ready’ tarayıcısının kullanıcılarına bir kripto para birimi satın alma işlevselliği sunuyor. Web 3, Android için Ethereum ve dApps etkileşimlerini destekleyen yerleşik bir kripto cüzdanına sahip.

Bu özellik, Stockholm merkezli Bitcoin borsası Safello ile ortaklaşa çalışmaya başladı. Bir hizmet olarak aracılık modeliyle Safello, bankacılık ilişkilerini  – ve uzun KYC / AML politikaları deneyimini güçlendiriyor. Şirket ayrıca İsveç’teki Mali Denetleme Kurumu’na da kayıtlı.

Listelenen web geliştiricisinin haberi, kullanıcıları Safello’nun çözümünün BankID ve NemID ile kimliklerini doğrulayacağı konusunda bilgilendirdi. Bu işbirliği aynı zamanda Opera kullanıcılarının İsveç’teki Swish gibi düzenlenmiş ödeme ağları aracılığıyla kredi kartı ve banka kartıyla ödeme yapmalarını sağlıyor.

Kripto para birimleri ile çalışan ilk büyük tarayıcı

Safello CEO’su Frank Schuil şöyle açıklıyor:

“Android için Opera mobil tarayıcısındaki Safello aracı kurumuyla, hem yeni hem de deneyimli kullanıcılar artık kripto para birimlerine en güvenli ve en hızlı şekilde kolayca sahip olabilecekler. Kripto satın alma işlevi parmaklarınızın ucunda. ”

Sınırlı bir süre için, İsveç’teki kullanıcılar Safello’dan % 2,5 – Norveç ve Danimarka’daki kullanıcılar ise % 5 indirim alacaktır.

Opera kripto para birimleri kullanan ilk tam teşekküllü tarayıcı oldu. Temmuz 2018’de Norveçli şirket, Android mobil uygulaması ile yerleşik bir kripto para birimi cüzdanı ile dünyanın ilk internet tarayıcısını başlattı.

İddiaya göre, Opera web tarayıcısı şu anda aylık 320 milyondan fazla aktif kullanıcısıyla küresel pazar payının yaklaşık yüzde 4’ünü elinde bulunduruyor.

Opera’daki kripto ürün lideri Charles Hamel, şirketin uzun vadeli vizyonu hakkında yorumda bulundu:

“Kripto için bir sonraki önemli aşamanın kullanımdan geleceğini ve daha geniş çapta benimsenmesi için satın almanın kolay olması gerektiğini düşünüyoruz.Bu kullanım durumları için tarayıcının giriş noktası olacağına inanıyoruz. Safello ile olan ortaklığımız sayesinde bu vizyona bir adım daha atıyoruz. ”

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu